Neo Energy Group wśród laureatów Bursztynu Polskiej Energetyki 2026

Neo-Energy-Group-wsrod-laureatow-Bursztynu-Polskiej-Energetyki-2026.jpeg

Pierwszego dnia 14. Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE Gdańsk 2026 odbyła się uroczysta Gala Bursztyn Polskiej Energetyki – jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w polskim sektorze energetycznym. Statuetki trafiły do rąk osób i instytucji, które w minionym roku wniosły wyjątkowy wkład w rozwój, bezpieczeństwo i transformację energetyczną Polski. Wśród tegorocznych laureatów znalazła się Neo Energy Group Sp. z o.o. – spółka nagradzana za innowacyjne działania na rzecz nowoczesnej energetyki.

 

Nagrody „Bursztyn Polskiej Energetyki” przyznawane są przez organizatorów szczytu od jego pierwszej edycji i stanowią wyróżnienie o dużej wadze w branży energetycznej. Obok statuetki głównej wręczane jest „Bursztynowe Serce” – nagroda specjalna za działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu i pomocy społecznej.

Gala Bursztyn Polskiej Energetyki 2026

 

Pierwszy dzień 14. Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE GDAŃSK 2026 zakończyła Gala „Bursztyn Polskiej Energetyki 2026”, podczas której uhonorowano osoby, instytucje, spółki i samorządy szczególnie zasłużone dla rozwoju oraz bezpieczeństwa polskiej energetyki. W tegorocznej edycji wyróżnienia trafiły do ośmiu laureatów, przyznano też nagrodę specjalną „Bursztynowe Serce”

 

Laureaci statuetki Bursztyn Polskiej Energetyki 2026

Statuetkę otrzymali:

  • Renata Mroczek – Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE),
  • Szymon Paweł Moś – Prezes Zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa,
  • Ministerstwo Energii
  • GAZ-SYSTEM S.A.
  • Neo Energy Group Sp. z o.o.
  • Ocean Winds Polska Sp. z o.o.
  • Centrum Transformacji Energetycznej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
  • Miasto Kościerzyna

Osobne wyróżnienie – Bursztynowe Serce – trafiło w tym roku do Energa-Operator S.A. Jest to nagroda przyznawana osobom, instytucjom lub firmom za szczególne działania w zakresie filantropii i CSR.

„Bursztyn Polskiej Energetyki” jest przyznawany od początku istnienia szczytu i stanowi jedno z najbardziej rozpoznawalnych wyróżnień w polskiej branży energetycznej. Tegoroczna lista laureatów odzwierciedla szerokie spektrum transformacji energetycznej: od regulacji rynku i infrastruktury gazowej, przez offshore wind, aż po działalność akademicką i samorządową.

 

Neo Energy Group doceniona m.in. za rozwój biogazu i biometanu

 

Spółka Neo Energy Group znalazła się w gronie tegorocznych laureatów statuetki Bursztyn Polskiej Energetyki, dołączając do ścisłej elity wyróżnionych podmiotów z polskiego rynku energetycznego. Nagroda potwierdza rosnące znaczenie innowacyjnych graczy w transformacji polskiego sektora energii oraz docenia wkład spółki w kształtowanie nowoczesnego rynku energetycznego w Polsce.

 

OSE GDAŃSK 2026 pod znakiem bezpieczeństwa energetycznego Europy

 

Tegoroczna edycja szczytu przebiegała pod hasłem „Bezpieczeństwo energetyczne Europy – rewizja europejskiej polityki energetycznej”. W programie znalazły się m.in. debaty o reorganizacji polityki energetycznej UE, rozwoju OZE, energetyki jądrowej, morskiej energetyki wiatrowej, biogazu oraz transformacji ciepłownictwa. Wydarzenie zgromadziło czołowych przedstawicieli rządu, regulatorów, biznesu energetycznego i środowiska akademickiego z całej Polski.

Szczyt organizowany jest przez Europejskie Centrum Biznesu (ECB) z Lublina i odbywa się corocznie w Gdańsku – mieście, które samo w sobie jest symbolem przemian i jednym z liderów samorządowej polityki energetycznej w Polsce.