Druga edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nordic Walking wystartowała

449388010_331747329988191_6781898737858554247_n.jpg

W miniony weekend rozpoczęła się druga edycja „Dolnośląskiego Festiwalu Nordic Walking”.  Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Paweł Gancarz.

Dolnośląski Festiwal Nordic Walking jest największym tego typu wydarzeniem w regionie. Inauguracja tegorocznej edycji miała miejsce w malowniczym parku miejskim w Radwanicach. Festiwal zakończy się w październiku przy obiekcie Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej, zamykając serię wydarzeń, które odbędą się w różnych lokalizacjach województwa dolnośląskiego.

Rozpoczęcie Festiwalu

Radwanice stały się centrum entuzjastów nordic walking, którzy licznie zgromadzili się, by uczestniczyć w uroczystym rozpoczęciu festiwalu. Park miejski, na co dzień pełen zieleni i spokoju, zamienił się w tętniące życiem miejsce, pełne uśmiechów, rozmów i sportowej energii. W wydarzeniu wzięli udział nie tylko miejscowi mieszkańcy, ale również miłośnicy nordic walking z całego województwa.

Partnerstwo i wsparcie lokalnych samorządów

Projekt realizowany jest w ścisłym partnerstwie z samorządami gminnymi z powiatów województwa dolnośląskiego: głogowskim, polkowickim (Radwanice, Grębocice – Obiszów), lubińskim (Ścinawa), legnickim (Legnica, Prochowice), zgorzeleckim (Ręczyn Zalew Witka) oraz karkonoskim (Jakuszyce). To dzięki współpracy i wsparciu lokalnych samorządów, festiwal mógł przyjąć tak szeroki zasięg i stać się dostępny dla mieszkańców różnych regionów.

Harmonogram wydarzeń 2024

Dolnośląski Festiwal Nordic Walking 2024 obejmuje osiem edycji, z których każda odbędzie się w innej lokalizacji, co pozwala na uczestnictwo mieszkańcom całego województwa:

 • 06 Radwanice
 • 07 Ręczyn Zalew Witka – Zgorzelec
 • 07 Głogów
 • 08 Ścinawa
 • 08 Legnica
 • 08 Prochowice
 • 09 Grębocice Obiszów
 • 10 Jakuszyce

Adresatami projektu są wszyscy chętni – dorośli, dzieci i młodzież. Każda edycja festiwalu przyciąga setki uczestników, którzy pragną spędzić czas aktywnie i w przyjaznej atmosferze. Organizator przewiduje uczestnictwo ponad 2000 osób we wszystkich edycjach tegorocznego Festiwalu.

Program wydarzeń

W ramach każdej edycji festiwalu organizatorzy przygotowali szereg atrakcji i zajęć:

 • Szkolenie z techniki nordic walking dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, realizowane przez wykwalifikowanych instruktorów Polskiego Zrzeszenia Nordic Walking. To doskonała okazja, aby nauczyć się poprawnej techniki i czerpać maksimum korzyści z tej formy aktywności fizycznej.
 • Zawody Mini Nordic Walking dla dzieci do 8 roku życia na dystansie 400 m; to świetny sposób na zaszczepienie miłości do sportu już od najmłodszych lat.
 • Rodzinny Rajd Nordic Walking na dystansie 2,5, 5 i 10 km dla dzieci, młodzieży i dorosłych. promujący aktywność fizyczną jako doskonałą formę spędzania czasu w gronie najbliższych.

– Wśród uczestników każdej edycji zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody w formie m.in. sprzętu, odzieży sportowej, akcesoriów sportowych, elektronicznych, a także profesjonalne kije do nordic walking. Każdy uczestnik otrzyma medal okolicznościowy. Zabezpieczony zostanie również posiłek regeneracyjny dla uczestników projektu.zapewnia Paweł Wechta ze Stowarzyszenia Aktywni Zagłębia Miedziowego, które jest organizatorem wydarzenia.

Głównymi sponsorami wydarzenia są Eko Partner, INTERFERIE S.A. oraz Zgorzelecki Klaster Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności Energetycznej. Partnerzy wspierający to Staropolanka, PeBeKa S.A., Koleje Dolnośląskie, PKS LUBIN S.A. oraz Miasto Zgorzelec. Każdy partnerów odegrał istotną rolę w realizacji festiwalu, zapewniając niezbędne wsparcie finansowe, logistyczne i organizacyjne. Dzięki ich zaangażowaniu możliwe jest zorganizowanie różnorodnych atrakcji oraz zapewnienie uczestnikom komfortu i bezpieczeństwa podczas całego wydarzenia.