Siekierczyński samorząd z wizytą w Zklastrze

Siekierczynski-samorzad-z-wizyta-w-Zklastrze-4.jpg

18 maja br., na zaproszenie  Alberta Gryszczuka – Prezesa Zarządu Krajowej Izby Klastrów Energii, siekierczyńscy radni, Wójt Gminy Siekierczyn oraz pracownicy Urzędu Gminy, gościli w Zgorzeleckim Klastrze Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności Energetycznej (Zklaster).

Wizyta rozpoczęła się od obejrzenia farm fotowoltaicznych zlokalizowanych w okolicach Zgorzelca, gdzie goście poznali najnowsze rozwiązania techniczne zastosowane przez ZKlaster w procesach wytworzenia i przesyłu tzw. „zielonej energii”.

Następnie, po przybyciu do siedziby ZKlastra,  Agnieszka Spirydowicz – Prezes Zarządu Zklastra oraz Albert Gryszczuk zaprezentowali gościom aktualne trendy oraz kierunki rozwoju w pozyskiwaniu odnawialnych źródeł energii oraz rozwiązania formalne i praktyczne gospodarki klastrowej, w których Zklaster jest niewątpliwym liderem. Gospodarze spotkania zaprezentowali również projekty, w których aktualnie uczestniczą, kierunki transformacji energetycznej regionu oraz bezpieczeństwa energetycznego regionu i kraju. Na zakończenie w sposób wyczerpujący odpowiedziano na pytania zadawane przez przybyłych gości.

Źródło: Urząd Gminy Siekierczyn