VII Zlot Samochodów Elektrycznych i Wodorowych

VII-Zlot-Samochodow-Elektrycznych-i-Wodorowych-1.jpg

\17 września Ząbki stało się, po raz kolejny, stolicą ekologicznej motoryzacji. VII Zlot Samochodów Elektrycznych i Wodorowych zgromadził nie tylko fanów przyjaznych środowisku pojazdów, ale też całe rodziny. Prowadzony przez Włodzimierza Zientarskigo i Adama Kornackiego Zlot, przyciągnął do miasta liczne grono pasjonatów czterech kółek i wielu renomowanych wystawców. Patronat nad wydarzeniem objęła Małgorzata Zyśk, Burmistrza Miast Ząbki.

Zlot Samochodów Elektrycznych i Wodorowych to wydarzenie dla każdego. Uczestniczą w nim zarówno użytkownicy takich pojazdów, jak i całe rodziny. Celem TEGO organizowanego w Ząbkach dorocznego święta elektromobilności jest nie tylko prezentacja nowinek technologicznych, ale również promocja ekologicznej motoryzacji. powiedziała Małgorzata Zyśk, burmistrz Ząbek.

W słoneczną wrześniową niedzielę, organizatorzy Zlotu zapewnili przybyłym gościom szereg atrakcji. Nowości w segmencie samochodów elektrycznych, prelekcje ekspertów i realnych użytkowników pojazdów elektrycznych, debaty poruszające zagadnienia związane z elektromobilnością cieszyły się, podobnie jak w latach ubiegłych, ogromnym zainteresowaniem publiczności. Każdy odwiedzający Zlot miał też możliwość porozmawiania z użytkownikami samochodów elektrycznych, którzy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami. Atmosferę podgrzał pokaz gaszenia baterii elektrycznej nowatorską metodą lancy gaśniczej.

Dzieci mogły rozwijać swoje umiejętności na ściance wspinaczkowej i wziąć udział w licznych konkursach. Uruchomiono także stoiska z akcesoriami i częściami samochodowymi oraz sektory importerów samochodów elektrycznych i hybrydowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje firm i instytucji działających na rzecz rozwoju elektro-mobilności i propagujących ochronę środowiska naturalnego.

– Zlot Samochodów Elektrycznych i Wodorowych to fenomen w skali ogólnopolskiej. To już siódme spotkanie nowoczesnych technologii w Ząbkach i prezentacja, jak w niedalekiej przyszłości będzie wyglądała motoryzacja. W tym roku jest jeszcze piękniej, niż podczas poprzednich edycji. Mamy dużo więcej wystawców i dużo więcej samochodów, ogromny, piękny teren i fantastyczną pogodę. Ząbki stały się Mekką nowych technologii samochodowychpodkreśla Włodzimierz Zientarski.

– Dzięki uprzejmości firmy PWPoldom cały nasz event…scena, wszystkie stoiska Wystawców, ładowanie aut, kilka prądożernych food trucków, zostały zasilone z mobilnych power banków. A co lepsze, były one w 100% naładowane z fotowoltaiki. W tym roku cała energia na Zlocie pochodziła ze słońca (…) – informowali za pośrednictwem mediów społecznościowych organizatorzy

Podczas Zlotu odbywały się bloki tematyczne dotyczące m.in. chińskich samochodów wchodzących na polski rynek, codziennego użytkowania EV czy konwersji aut i baterii. Podziw widowni budziły Hyundai ix35 Fuel Cell (pierwszy na świecie seryjnie produkowany samochód na wodór) od Hybrid Serwis Ługowski oraz ZANPER 2.0 Elektryczny Wóz Transportowy wykonany przez KGHM ZANAM S.A. Ten unikalny pojazd górniczy napędzany silnikiem elektrycznym zasilanym zespołem baterii jest dedykowany do pracy w kopalniach podziemnych, niezagrożonych wybuchem. Zorganizowane już po raz siódmy w Ząbkach wydarzenie było także niepowtarzalną okazją, by poznać zalety i wady pojazdów elektrycznych i hybrydowych oraz opinie kierowców i ekspertów użytkujących takie samochody na co dzień oraz obejrzeć wyścigi na 1/8 mili ( samochody elektryczne kontra samochody spalinowe) i wyścig na odcinku czasowym EV. Wybrano także „Najładniejsze auto Zlotu”, „Najnowsze EV na Zlocie”, „Najstarsze EV na Zlocie” i „Najbardziej zmodyfikowane EV Zlotu”.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Ekozlot.pl Rozwój Elektro-mobilności, które ma na celu propagowanie a przede wszystkim przybliżenie jak najszerszemu gronu tej dynamicznie rozwijającej się dziedziny w motoryzacji, a współorganizatorem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ząbkach. Sponsorem wydarzenia jest spółka KGHM Polska Miedź, partnerami głównymi PKN Orlen i Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, a partnerem strategicznym EV Repair Garage, ogólnopolska sieć serwisów specjalizujących się w obsłudze serwisowej samochodów z napędem elektrycznym.

Źródło: Co Słychać