W Zielonej Górze odbyła się konferencja wodorowa „Przyszłość zaczyna się dziś”

WhatsApp-Image-2022-12-16-at-16.50.40-4.jpeg

Dnia 15 grudnia, w Zielonej Górze, odbyła się konferencja wodorowa „Przyszłość zaczyna się dziś”. Celem zorganizowanego przez Agencję Rozwoju Regionalnego kongresu było omówienie potrzeb regionu lubuskiego w zakresie odnawialnych źródeł energii. Liczne badania i analizy wyraźnie pokazują, że wodór odegra istotną rolę w transformacji energetyki na całym świecie i na tych zagadnieniach skupili się prelegenci. Wśród partnerów wydarzenia był m.in. Zklaster, a partnerem technologicznym została firma Huawei.

 

Zaproszeni na odbywającą się 15 grudnia w Zielonej Górze konferencję prelegenci to specjaliści w dziedzinach związanych z zieloną energią. Przedstawili oni obecnym na wydarzeniu gościom możliwości oraz potencjał, który w obecnych czasach jest niezmiernie potrzebny do rozwoju gospodarczego. Omawiana była też potrzeba utworzenia strategii energetycznej województwa lubuskiego. Wśród grona eksperckiego można było usłyszeć chociażby reprezentującą prezes Zklastra Agnieszkę Spirydowicz czy też członka rady programowej Krajowej Izby Klastrów Energii, dra Andrzeja Węgrzyna.

 

Spotkanie zwieńczyło podpisanie deklaracji na rzecz utworzenia Lubuskiej Izby Klastrów Energii. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Lubuskiego oraz Przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubuskiego. Partnerem technologicznym Konferencji wodorowej „Przyszłość zaczyna się dziś” była firma Huawei.