Technologie OZE w dobie kryzysu

green-poweer.jpg

Najnowsze technologie fotowoltaiczne dla domu i biznesu można było zobaczyć podczas targów GREENPOWER, które zgromadziły wystawców ze wszystkich branż odnawialnych źródeł energii. Systemy montażowe, moduły fotowoltaiczne, falowniki, optymalizatory, magazyny energii, inwertery, konwertery to niektóre z nich. Równolegle z targami GREENPOWER odbywały się także targi INSTALACJE, które również zdominowała tematyka związana z OZE.

 
– Wystawcy z Polski i zagranicy, profesjonaliści z zakresu odnawialnych źródeł energii i atrakcyjny program wydarzeń – to wszystko sprawia, że targi GREENPOWER są obowiązkowym punktem w kalendarzu profesjonalistów poszukujących innowacji z zakresu OZE – podkreśla Marcin Gorynia Dyrektor Targów Greenpower.
 
Blisko 300 wystawców zaprezentowało najnowsze produkty i technologie z zakresu energetyki odnawialnej, a także techniki podczas targów Greenpower i Instalacje. To były trzy dni wypełnione rozmowami, spotkaniami i pozytywną energią! Wystawcy i zwiedzający mieli do dyspozycji 25 000 m2 powierzchni.
 
Ofertę wystawienniczą wzbogacały konferencje i szkolenia towarzyszące targom GREENPOWER. Tematyka poruszana podczas tych spotkań dotyczyła najbardziej aktualnych tematów w branży odnawialnych źródeł energii – od netbilingu, zmian w programie Czyste Powietrze, źródeł finansowania inwestycji biometanowych po budowanie wartości firm w branży oze, na szkoleniu z audytu instalacji fotowoltaicznych skończywszy.
 
Targi GREENPOWER były doskonałym miejscem do zaprezentowania nowych produktów. To głównie dla nich zwiedzający targi przemierzają setki kilometrów, by z bliska zobaczyć innowacyjne rozwiązania stosowane w branży i poznać najnowsze propozycje wystawców. Z tej okazji skorzystało wiele firm, w tym m. in.: MP Solar Group, która zaprezentowała podczas targów kontenerowe systemy magazynowania energii przeznaczone dla przemysłu. Kolejną nowością były systemy poddachowe GSE do mocowania instalacji paneli fotowoltaicznych na dachu. System ten umożliwia zintegrowanie paneli bezpośrednio z dachem, a zatem jest instalowany w miejsce płytek, oferując ekonomiczne rozwiązanie. Firma Agro-Rydz zaprezentowała system mycia wielkopowierzchniowych farm fotowoltaicznych.
 
Wydarzenia skierowane były do osób projektujących, budujących oraz instalujących inteligentne i nowoczesne systemy energooszczędne zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. To największy blok targów poświęconych OZE i technice grzewczej w tym roku w Polsce – zaznacza Marcin Gorynia, dyrektor targów GREENPOWER.
 
Również na tegorocznych Targach Instalacje odwiedzający mogli poznać szeroką ofertę producentów i dystrybutorów urządzeń ściśle związanych z Odnawialnymi Źródłami Energii, zobaczyć liderów branży prezentujących pompy ciepła, rekuperatory, moduły fotowoltaiczne czy kotły na biomasę. Ważną częścią ekspozycji Targów Instalacje były sprzężone ze sobą systemy ogrzewania, oświetlenia, zamykania czy podlewania – składające się na Smart Dom.
 
Zdobywaniu wiedzy na Targach Instalacje sprzyjały ciekawe wydarzenia towarzyszące, m.in. warsztaty „Moc hybrydy”, VI Konferencja Rynku Urządzeń Grzewczych, Sanitarnych, Instalacji, Wentylacji i Klimatyzacji czy konferencja PORT PC – Standardy jutra w technice grzewczej.