18 milionów złotych dla gminy Polkowice

249196496_1356079938142319_1326220678851843998_n.jpg

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Ponad 23 mld złotych na inwestycje otrzyma łącznie 2785 jednostek samorządu terytorialnego z całej Polski, czyli aż 97 proc. samorządów. Wyróżniający się beneficjentem jest gmina Polkowice, która uzyskała aż 18 mln złotych.

 
To największe w historii Polkowic jednorazowe dofinansowanie zostanie przeznaczone na modernizację basenów zewnętrznych.
 

– To kwota rekordowa w historii Polkowic – przyznaje burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki. – Wykorzystamy ją na modernizację naszych basenów zewnętrznych, czyli tak zwanego Grzybka. Będzie to inwestycja, która na pewno ucieszy wszystkich mieszkańców naszej gminy, ale dodatkowo jest to kolejny impuls do rozwoju gospodarczego Polkowic, bardzo potrzebny w tych trudnych covidowych czasach. Warto też podkreślić że otrzymane wsparcie to wynik dobrej współpracy naszego samorządu ze stron rządową, a sam uruchomiony mechanizm bezwzględnie wpływa pozytywnie na stan finansów samorządów w Polsce – uważa burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.

 
Promesę na rządowe wsparcie przywiózł do Polkowic minister Krzysztof Kubów, szef gabinetu politycznego premiera. Oprócz Gminy Polkowice wsparcie otrzymały Powiat Polkowicki oraz pozostałych pięć gmin wchodzących w skład powiatu.