Kryty tor lodowy w Zakopanem

Kryty tor lodowy w Zakopanem

Kryty tor lodowy w Zakopanem ma powstać w drugiej połowie 2023 roku. Lada chwila zostanie wyłoniony realizator obiektu. Centralny Ośrodek sportowy ogłosił już przetarg. Obiekt zostanie zlokalizowany pod Giewontem, a prace mają ruszyć na przełomie roku.

Kryty tor ma wzbogacić Ośrodek Przygotowań Olimpijskich. Zadaszony obiekt wraz z infrastrukturą towarzyszącą ma służyć do treningów łyżwiarstwa szybkiego. Powstanie w miejscu obecnego toru, który jest obiektem otwartym. Nowa realizacja ma spełniać wszystkie międzynarodowe standardy.

 

Poza torem w obiekcie ulokowana zostanie także bieżnia tartanowa oraz krótki, asfaltowy tor do jazy na rolkach i nartorolkach. Powstanie tam także zwykłe lodowisko, siłownia oraz zaplecze towarzyszące, do którego zaliczane są m.in. szatnie i magazyn.

 

kryty tor lodowy w Zakopanem

Obiekt będzie mógł być używany całorocznie. Ciekawym urozmaiceniem jest fakt, iż zlokalizowany będzie na wysokości 1000 m n.p.m. Wpłynie to również na poprawę jakości treningów, a zadaszenie sprawi iż będą mogły odbywać się regularnie i przynosić lepsze efekty i zadowolenie zawodników.

 

Hala wyposażona będzie także w trybuny mieszczące około 2000 uczestników. W obiekcie będą mogły być organizowane imprezy masowe.

 

Budowa inwestycji otrzyma wsparcie środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

Jej koszt szacuje się na ok 60 milinów złotych.

 

Źródło: https://gazetakrakowska.pl/zakopane-cos-oglosil-przetarg-na-budowe-krytego-toru-lodowego-ten-ma-byc-gotowy-w-polowie-2023-roku/ar/c1-15737746

 

https://www.gov.pl/web/kulturaisport/przetarg-na-budowe-krytego-toru-lodowego-w-cos-zakopane-ogloszony

Przeczytaj także:

Lodowisko w boisko – efektywne zagospodarowanie obiektu sportowego