Nawierzchnia hexagonalna sposobem na rewitalizację boiska

Nawierzchnia hexagonalna sposobem na rewitalizację boiska

Rewitalizacja boiska to po dłuższym czasie użytkowania konieczność. Czy jednak niezbędna jest wymiana całej nawierzchni lub praktycznie budowa boiska od nowa? Wysokie koszty, prace budowlane, zamknięcie obiektu na dłuższy czas remontu – czy można tego uniknąć? Podpowiadamy możliwe rozwiązania.

 

Boisko poliuretanowe

Boisko tego typu z czasem wyciera się i staje śliskie. Przestaje być bezpieczne w używaniu. Do tego mogą powstawać na nim ubytki, odbarwienia, może porastać roślinnością lub pękać, mogą blaknąć wyrysowane linie boiska. Co można zrobić? Możliwe jest uzupełnienie ubytków, natrysk z ponownym kolorem i oczyszczenie płyty boiska. Jest to jeden ze sposobów rewitalizacji boiska.

 

Drugim sposobem jest nakładka z nawierzchni hexagonalnej. Jest to innowacyjne i wygodne rozwiązanie. Początkowo należy uzupełnić ubytki i wyrównać nawierzchnię poliuretanową. Następnie na starej nawierzchni poliuretanowej układane są moduły nawierzchni hexagonalnej. Rewitalizację boiska kończy malowanie odpowiednich linii.

 

nawierzchnia hexagonalna

Jakie są plusy tego rozwiązania? Przede wszystkim unikamy zaawansowanego remontu wymagającego zaangażowania ciężkiego sprzętu – bez hałasu i brudu. Montaż nawierzchni może się odbyć nawet w 1 dzień! To również niskie koszty utrzymania i konserwacji nawierzchni. Poza tym zyskujemy całkowicie odmieniony wygląd boiska, nowoczesny, zwracający uwagę, z wybranymi intensywnymi kolorami. Co warto podkreślić – nawierzchnie hexagonalne są niezwykle bezpieczne w użytkowaniu. Doskonale amortyzują upadki, są antypoślizgowe, redukują do minimum ryzyko otarć i kontuzji.

 

Rewitalizację z użyciem nawierzchni hexagonalnej można użyć także na kortach czy wewnętrznych halach sportowych.

 

Boisko ze sztucznej trawy

Brak regularnej pielęgnacji tego typu boiska skraca jego żywotność. Gdy nie jest zapewniony odpowiedni odpływ wody trawa sztuczna pokrywająca boisko szybciej ulega zniszczeniu, a boisko traci swoje właściwości. Na boisku ze sztucznej trawy, które nie ma odpowiednich spadków i odwodnienia, będą powstawać zastoiska wodne uniemożliwiające normalne korzystanie z boiska i wpływające negatywnie na kondycję trawy. Z kolei na boisku z odpowiednimi spadkami, ale bez odwodnienia powstanie inny problem. Granulat i piasek dociążający i wypełniający sztuczną trawę ulegnie wypłukaniu lub/i zbiciu. Całkowicie eliminuje to boisko z użytkowania, trawa straci swoje właściwości i finalnie ulegnie zniszczeniu.

Z rozwiązaniem przychodzi tutaj także nawierzchnia hexagonalna. Tym razem służąca do wykonania drenażu. Może być używana już na istniejących boiskach ze sztucznej trawy. Moduły hexagonalne ułożone pod sztuczną trawą zapewnią wodze swobodny odpływ. Życie boiska ulegnie przedłużeniu, a korzystanie z niego, nawet po opadach deszczy nie nastręczy trudności.

 

Jeśli szukamy sposobu na rewitalizację boiska, warto rozważyć zastosowanie nawierzchni hexagonalnej. Jest to ciekawe rozwiązanie, z powodzeniem zastosowane na wielu obiektach w Polsce. Daje ciekawe efekty i przede wszystkim jest skuteczne w rozwiązywaniu najczęstszych problemów, z jakimi mamy do czynienia na obiektach sportowych.

 

Przeczytaj także:

Wynajem nawierzchni sportowej pod ciekawe inicjatywy w gminie