Narodowy Dzień Tenisa 2021

Narodowy Dzień Tenisa 2021

Narodowy Dzień Tenisa obchodzony jest 5 września. Z tej okazji w 14 polskich miastach zostaną zorganizowane po raz czwarty obchody tego dnia. To ciekawa inicjatywa promująca tenis ziemny wśród dzieci i młodzieży.

 

Narodowy Dzień Tenisa Organizowany jest już od 2018 roku. Edycje w latach 2018 i 2019 organizowane były na PGE Narodowym. W roku 2020 Dzień zorganizowany został w 10 miastach w Polsce. Wraz z rozwojem inicjatywy, w tym roku zawitała ona do 14 polskich miast. W roku 2021 odbędzie się w następujących miejscowościach: Bytom, Gdańsk, Łódź, Kraków, Olsztyn, Poznań, Puławy, Radom, Stalowa Wola, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław i Zielona Góra.

 

Narodowy Dzień Tenisa

Twórcą projekt jest Polski Związek Tenisowy we współpracy z Ministerstwem Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

W Programie Narodowego Dnia Tenisa znajdą się turnieje dla najmłodszych, mecze pokazowe z udziałem najlepszych polskich zawodniczek i zawodników, z legendami polskiego tenisa, gwiazdami sportu i artystami. Uzupełnieniem koncepcji są liczne zabawy i konkursy z nagrodami. Podczas święta zorganizowane będą także eliminacje turnieju Kinder KINDER Joy of moving Talentiada.

 

Celem programu jest pokazanie dzieciom tenisa i przyjemnością jaką może dać granie w tą dyscyplinę sportową oraz zaszczepienie w nich zainteresowania tą aktywnością.

 

Źródło:

NARODOWY DZIEŃ TENISA

Przeczytaj także:

Jak odbudować zdrowie po pandemii?