Innowacyjne Campy koszykarskie z rekordową ilością uczestników

Innowacyjne Campy koszykarskie z rekordową ilością uczestników

IMOPEKSIS Basketball Summer Camp to wyjątkowe sportowe wydarzenie dla dzieci i młodzieży oraz trenerów. Co roku, podczas ferii i wakacji, gromadzi pokaźną grupę zainteresowanych. Rok 2021 nie był gorszy. Zgromadził rekordową ilość młodych zawodników i trenerów. Poznajcie relację z tegorocznego IMOPEKSIS Basketball Summer Camp, w której dodatkowo odpowiadamy na czym polega fenomen IMOPEKSIS i dlaczego właśnie te Campy cieszą się takim zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców?

 

Fenomen IMOPEKSIS

Fundacja IMOPEKSIS organizuje obozy koszykarskie dla dzieci już od 4 lat. Do tej pory odbyły się 22 Campy, w których uczestniczyło przeszło 1200 młodych uczestników i 250 trenerów. Te liczby robią wrażenie.

IMOPEKSIS Basketball Summer Camp to pierwszy w Polsce obozy sportowe, w którym oprócz zawodników biorą też udział trenerzy. System szkolenia IMOPEKSIS stworzył śp. prof. Tadeusz Huciński, który odszedł w tym roku. Ma on jednak swoich kontynuatorów, którym przewodzi Tomasz Wilczewski, najbliższy współpracownik i następca Profesora.

 

Na czym polega wyjątkowość IMOPEKSIS? Stosowanie indywidualnego programu szkolenia, który niezmiennie zapewnia podmiotowość każdemu młodemu zawodnikowi. W aspekcie wychowawczym, uczestnicy rozwijają się poprzez wzajemną naukę. W efekcie każdy kształtuje w sobie kompetencje społeczne, w tym m.in. pewność siebie, zaufanie do siebie i poczucie własnej wartości oraz rozumienie siebie i innych. Oto klucz do sukcesu.

 

Tegoroczna edycja Campów

W tym roku miały miejsce 4 Campy, podczas których przeszkolonych zostało ponad 225 dzieci, z ponad 50 miast w Polsce.

Jak twierdzą organizatorzy atmosfera Campów sprawia, że samoistnie zostaje uruchomiona motywacja wewnętrzna wszystkich zawodniczek, zawodników i trenerów. W efekcie powstają silne więzi przyjaźni, współpracy i współodpowiedzialności za zwiększenie świadomości w polskim sporcie. To niezwykle cenne doświadczenia.

 

Łączna objętość zajęć treningowych w okresie 7 dniowego Campu wynosiła około 30 godzin.

Rozwój dla trenerów

IMOPEKSIS Basketball Summer Camp to także rozwój umiejętności u trenerów.

 

Ponad 45 Trenerów na tegorocznych Campach przeszło głęboki rozwój osobisty, w którym poznali swoje predyspozycje i talenty. W wyniku ciężkiej i intensywnej pracy zdobyli podstawy wiedzy pedagogicznej w aspekcie zarządzania sobą, grupą, zespołem i sytuacją trudną.

 

IMOPEKSIS Basketball Summer Camp

W trakcie trwania Campów zostało zrealizowanych osiem systemów szkolenia sportowego: system nauczania, system doskonalenia, system trenowania, system fragmentów gry, system psychopedagogiczny, system techniczno-taktyczny, system teorii treningu, system organizacyjny. Łączny czas zajęć dla trenerów to około 60 godzin wiedzy, umiejętności i kompetencji.

 

Zajęcia dodatkowe

Poza treningami na uczestników Campów czeka zawsze sporo zajęć dodatkowych. Nie inaczej było w tym roku. Zrealizowane działania dodatkowe dla uczestników w trakcie IMOPEKSIS Basketball Summer Camp to: trening wiedzy (6 trenerów specjalistów), gry i zabawy terenowe, pobyt nad jeziorem, kąpiele w basenach otwartych, lekcje języka angielskiego, lekcja tańca, dyskoteka, video analiza meczy, projekcja filmów fabularnych, konkursy, ognisko i obozownictwo, innowacyjna gra 3Kosze.

 

Program IMOPEKSIS Basketball Camp został zaakceptowany i wsparty przez wiele autorytetów polskiego sportu.

 

Polecamy obserwowanie tej ciekawej inicjatywy.

 

Przeczytaj także:

Innowacyjne treningi metodą IMOPEKSIS.University