Fabryka wody w Szczecinie – zakończenie budowy w 2022 r.

Fabryka wody w Szczecinie – zakończenie budowy w 2022 r.

Fabryka wody w Szczecinie to nowy obiekt, który aktualnie jest w trakcie budowy. Termin zakończenia prac planowany jest na rok 2022. Kompleks będzie łączył w sobie rozrywkę i edukację. Stworzy go aquapark, przestrzeń rekreacyjna z basenami, ścieżki edukacyjne oraz przestrzeń wystawiennicza.

Baseny tworzyć będą powierzchnię o rozmiarze 2400 m 2. W sumie 21 niecek basenowych – od brodzików, basenu rekreacyjnego ( z huśtawką wodną, boiskiem do siatkówki, siatkami wspinaczkowymi, masażerami, leżankami, gejzerami i wodospadem wodnym), basenu sportowego, przez basen  solankowy, rekreacyjny basen zewnętrzny, po strefy wypoczynkowe.

 

W kompleksie będzie także szeroki wybór saun m.in. pustynna, zamkowa, kominkowa, ziołowa czy różana. Poza tym caldarium, zespół łaźni tureckich czy grota śnieżna. Łącznie 18 pomieszczeń tematycznych.

 

fabryka wody w szczecinie

Część edukacyjna stawia na doświadczenie obcowania z wodą. Zostanie opracowana na podstawie programu nauczania fizyki, chemii i biologii. Pozwoli poznać naturę wody oraz jej znaczenie dla życia. Symbolem projektu jest rzeka.

 

Fabryka wody w Szczecinie jest to niezwykle ciekawy projekt łączący w sobie rozrywkę z nauką i edukacją. Cała wizja obiektu wpisuje się w wizję rozwoju miasta Szczecin. Ten wodny park edukacyjny z pewnością będzie cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców i gości.

 

Przeczytaj także: Letni Park Wodny w Legnicy

Źródło: fabrykawody.eu