Wakacyjne sposoby na aktywność sportową

Wakacyjne sposoby na aktywność sportową

TYLKO DWA MIESIĄCE, A TAK WIELE MOŻLIWOŚCI

Wakacje można spędzać na wiele różnych sposobów. Bezspornie najlepszy dla naszego zdrowia jest sport. Mamy w Polsce świetne warunki, by próbować różnych dyscyplin.

 

PŁYWANIE NA PUBLICZNYCH KĄPIELISKACH

Bez wątpienia najprzyjemniejsza aktywność, kiedy z nieba leje się żar. Pamiętajmy jedna, że pływać należy wyłącznie na kąpieliskach strzeżonych i objętych kontrolą Głównej Inspekcji Sanitarnej, a tych mamy łącznie 607. Najwięcej w woj. pomorskim (129) i zachodniopomorskim (120). Zwróćmy uwagę, czy miejsce, w którym chcemy pływać obserwowane jest przez ratownika oraz czy posiada oznaczenia głębokości wody i wydzielone miejsce do pływania. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie naszym i innych.

Przeczytaj także:

http://smartgmina.pl/2021/06/10/letni-park-wodny-w-legnicy/

http://smartgmina.pl/2021/05/27/aquapark-w-plocku-nowoczesny-obiekt-dla-mieszkancow/

http://smartgmina.pl/2021/05/11/kapielisko-w-przylasku-rusieckim-w-krakowie-w-trakcie-gruntownej-modernizacji/

FITNESS NA POWIETRZU

Z roku na rok rośnie liczba siłowni plenerowych. Tylko w samej Warszawie jest ich już 100. Służyć mogą do tzw. ogólnorozwojówki, czyli ćwiczenia wszystkich partii mięśni, ale także rozciągania czy aktywnej rozgrzewki. Siłownie plenerowe nie są wymagające, nie trzeba podnosić na nich ogromnych ciężarów, więc są przystępne zarówno dla dzieci, jak i seniorów.

Wakacyjne sposoby na aktywność sportową
ROWEREM PRZEZ POLSKĘ

Ścieżki rowerowe to obecnie dziesiątki tysięcy tras prowadzących przez polskie miasta i gminy. Najciekawsze i najpiękniej położone odwiedzane są przez rowerowych turystów z całej Europy, a te położone w mniejszych i większych miastach przemierzane dziennie przez tysiące mieszkańców. Wiele ułatwia obecność rowerów miejskich i gminnych, które wystarczy wypożyczyć ze stacji. Wakacje na siodełku dają możliwość zobaczenia naprawdę urokliwych miejsc w Polsce oraz dotarcie wszędzie tam, gdzie nie dojedzie się pociągiem ani samolotem. A to zawsze gwarantuje niezapomniane wrażenia.

Przeczytaj także:

http://smartgmina.pl/2021/06/17/kladki-rowerowe-na-trasie-rowerowej-velo-dunajec-powstaja-nowe/

http://smartgmina.pl/2021/04/22/cyklostrada-o-lacznej-dlugosci-1800-km-w-wojewodztwie-dolnoslaskim/

GRY ZESPOŁOWE

Niezwykle popularne szczególnie w roku, w którym odbywa się i Euro, i igrzyska olimpijskie. Wakacje spędzone na boisku – czy to koszykarskich, czy to siatkarskim, czy futbolowym – to gwarancja dobrego „kardio” (kondycji i wydolności organizmu), ale też po prostu dobrej zabawy. Nie ma chyba większej frajdy od przyjaznego meczu kolegów ze szkoły lub z pracy. Zajęty orlik? Zamknięte gminne boisko? Dzisiaj to nie problem: coraz więcej boisk to obiekty prywatne, budowane choćby w przydomowym ogrodzie. Na boisku może się zrodzić talent na miarę kolejnego Lewandowskiego czy Gortata. Dlatego do gry w piłkę – pod różnymi postaciami – warto namawiać najmłodszych. Dolna granica wieku… właściwie nie istnieje.

http://smartgmina.pl/2021/06/08/przydomowe-boiska-recepta-na-zdrowie-po-pandemii/

NA DESCE LUB ROLKACH

Skatepark to miejsce dla wymagających nieco innych wrażeń. Jazda na deskorolce lub rolkach może jednak sprawiać wiele radości. Skateboarding to sport stereotypowo kojarzony z młodzieżą, ale czy musi to być tylko domena nastolatków. W końcu najsłynniejszy deskorolkowiec na świecie Tony Hawk skończył 53 lata. O czym warto pamiętać? Z pewnością o zainwestowaniu w pewien bardzo ważny sprzęt: kask i ochraniacze.

Przeczytaj także:

http://smartgmina.pl/2021/07/06/pumptruck-w-parku-podolskim-w-lodzi/

Wakacyjne sposoby na aktywność sportową – nie jest o nie jak widać trudno. Dużo zależy także od miejsca naszego zamieszkania i zaangażowanie włodarzy w rozbudowę infrastruktury sportowej gminy.