Strefa Aktywności w Chorzowie

Strefa Aktywności w Chorzowie to niezwykłe miejsce na mapie Śląska. Powstała na terenie kampusu Uniwersytetu Śląskiego. Teren po wyburzeniu jednego z budynków garnizonu wojskowego został dzięki niej bardzo ciekawie zrewitalizowany. Łączy ze sobą miejsce rekreacji dla studentów, z urządzeniami do zabawy dla dzieci, urządzeniami fitness wraz z elementami małej architektury i zieleni. Strefy te łączą się ze sobą, wzmacniają interakcje między użytkownikami, cieszą różnorodnością i estetycznym wyglądem.

Strefa aktywności w Chorzowie to wielofunkcyjność i dużo urozmaicenia. Stanowią ją elementy rekreacyjne takie jak zieleńce, siedziska, hamaki, leżaki taras, do tego ciekawe propozycje dla dzieci: bujaki, tuba akustyczna, labirynt, huśtawki, zjeżdżalnia oraz rozwiązania dla niepełnosprawnych, elementy fitness, boisko, ścianka wspinaczkowa i stojaki na rowery. Wszystko ciekawie skomponowane i nieszablonowe.

 

 

Wykorzystane materiały to beton, stal, drewno, zróżnicowane kolorystycznie, uzupełnione ciekawą roślinnością i nawierzchniami sportowymi. Strefa zajmuje powierzchnię 2480 m2.

 

Inicjatywa została dostrzeżona, doceniona i nominowana do konkursu  Mies van der Rohe Award 2021, w którym walczy o tytuł najlepszego budynku Unii Europejskiej. Wyniki poznamy w kwietniu 2022 r.

 

Dodatkowo w konkursie „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2020r.” inicjatywa zdobyła Wyróżnienie.

 

Strefa zachwyca mieszkańców i architektów. Jest kolorowa, różnorodna, wielofunkcyjna i łącząca pokolenia.

 

Przeczytaj także: Pumptruck w Parku Podolskim w Łodzi

 

Źródło: http://slas.com.pl/strefa-aktywnosci-chorzow