Pumptruck w Parku Podolskim w Łodzi

Pumptruck w Parku Podolskim w Łodzi to kolejne uzupełnienie tego ciekawego miejsca. Pumptruck przeznaczony do jazdy na rolkach, deskorolkach i rowerach, to kolejny przykład, iż głos mieszkańców ma znaczenie – projekt został stworzony z inicjatywy Budżetu Obywatelskiego. Park Podolski już od lat właśnie w ten sposób jest udoskonalany i staje się coraz bardziej atrakcyjnym obiektem na terenie Łodzi.

Park Podolski systematycznie rozbudowuje się od 2014 r. Właśnie wówczas powstała w nim siłownia zewnętrzna ora tor do jazdy na łyżworolkach. Kolejne zmiany przyniósł rok 2018, gdy w Parku wybudowano tężnię. Zaś w roku 2020 Park został wzbogacony o duży plac zabaw z huśtawkami i karuzelami oraz ścianką wspinaczkową.

 

Od 2014 r. park wzbogacił się m.in. o siłownię zewnętrzną posiadającą 10 urządzeń oraz tor do jazdy na łyżworolkach. W 2018 r. wybudowano tężnie, podświetloną kolorowymi diodami LED, a w 2020 r. powstał duży plac zabaw ze ścianką wspinaczkową, piaskownicą, huśtawkami i karuzelami. Obok placu zabaw powstał tzw. małpi gaj czyli strefa do street workoutu (instalacja sportowa wyposażona w drążki, drabinki i obręcze do ćwiczeń kalistenicznych, pod którymi ułożono bezpieczną nawierzchnię z poliuretanu). W planach jest także park linowy z tyrolką.

 

Pumptruck w Parku Podolskim w Łodzi

Park to atrakcyjne miejsce dla mieszkańców. Wyposażony w ławki, siedziska oraz wciąż uzupełniane nasadzenia roślin. W Parku można zagrać w szachy, w tenisa, skorzystać ze ścieżki zdrowia. Dekoracją Parku są także dwie fontanny ulokowane w jego zachodniej części.

 

Park zajmuje teren 11,3 ha.

 

Przeczytaj także: Budżet obywatelski a rozwój inicjatyw sportowych

 

Źródło:

https://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/nowe-rodzinne-atrakcje-w-parku-podolskim-id39907/2021/3/31/