Nowe lodowisko w Gdańsku

Nowe lodowisko w Gdańsku to ciekawy projekt całorocznego obiektu obejmujący: lodowisko rekreacyjne i treningowe, basen oraz halę do curlingu. Inwestycja powstać ma w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice, w okolicach szkoły i przedszkola oraz trasy Nowa Warszawska. Projekt obejmuje 4 etapy prac i ma być finansowany z budżetu gminy Miasta Gdańsk.

 

Nowe lodowisko w Gdańsku powstawać będzie etapami. W pierwszym z nich planowana jest budowa lodowiska rekreacyjnego wraz z zapleczem szatniowym. Kolejny etap to budowa basenu rekreacyjnego. W następnym ma powstać lodowisko treningowe z trybunami na 300 osób oraz zapleczem konferencyjnym i treningowym typu siłownia/fitness. Czwarty etap to wykonanie hali do curlingu obejmującej trybuny na 115 miejsc, zaplecze gastronomiczne, szatniowe oraz infrastrukturę dla klubów i związków sportowych.

 

Nowe lodowisko w Gdańsku

Budynek lodowiska ma mieć 3 kondygnacje, a powierzchnia lodowiska ma wynosić ponad 2 tys. m 2.

 

Projekt obejmie także teren przy lodowisku – niwelację terenu, przygotowanie parkingu na 40 miejsc oraz nasadzeń roślinnych.

 

Inwestycja na etapie pozyskiwania wykonawcy. Planowany termin realizacji pierwszego etapu wynosi 12 miesięcy od podpisania umowy.

 

Z pewnością będzie to ciekawy obiekt na sportowej mapie Polski. Zyskają nie tylko mieszkańcy Gdańska i okolic, ale również zawodnicy specjalizujący się w zimowych sportach.

 

Źródło:

https://www.portalsamorzadowy.pl/inwestycje/gdansk-zbuduje-kryte-lodowisko-przetarg-w-najblizszych-dniach,284734.html

https://www.gdansk.pl/wiadomosci/ujescisko-lostowice-bedzie-kryte-lodowisko-niebawem-ogloszenie-przetargu-na-opracowanie-projektu,a,196675

 

Przeczytaj także:

Lodowisko w boisko – efektywny sposób na zagospodarowanie obiektu sportowego