Tefal i Planet Heroes łączą siły. Kampania #SkuteczniePosprzatane wraca w nowej odsłonie

environment-2196690_1280.jpg

Marka Tefal rusza z kolejną odsłoną akcji #SkuteczniePosprzatane prowadzonej na rzecz środowiska. Tym razem firma nawiązała współpracę z platformą ekologiczną Planet Heroes. Tefal w ramach wsparcia przekaże użytkownikom platformy 20 zł za każdy worek śmieci zebrany na terenie Polski. Akcja rozpoczęła się 1 czerwca.

Planet Heroes to pierwsza polska platforma eco-crowdfundingowa, której misją jest budowanie i wspieranie globalnej społeczności podejmującej drobne inicjatywy ekologiczne. Zasada działania jest prosta. Dzięki platformie każdy może pokazać efekty swojej pracy – sprzątać planetę i otrzymać za to wynagrodzenie, a także zostać patronem i wspomóc sprzątających, przekazując dotacje w dowolnej kwocie. Tefal dołączył do grona promotorów proekologicznych działań i będzie wspierał wszystkie projekty, które od czerwca pojawią się na stronie www.planetheroes.pl

To już kolejna inicjatywa podejmowana przez firmę, która ma inspirować innych i pokazać, że codziennie, każdy z nas może zrobić mały krok na rzecz naszej planety. Działania tego typu prowadzone są przez Tefal już od 3 lat i odbywają się w ramach kampanii #SkuteczniePosprzatane. W 2019 roku marka zachęcała konsumentów do wspólnego decydowania, który z 4 parków narodowych w Polsce powinien zostać posprzątany. Finalnie, dzięki zaangażowaniu firmy i uczestników, w każdym z wybranych do akcji parków przeprowadzono zbiórkę śmieci. Akcja pokazała, że działając razem, można osiągnąć więcej.

W 2020 roku Tefal nie zwalniał tempa. Oprócz działań edukacyjnych, szerzących wiedzę nt. zrównoważonego rozwoju, firma połączyła także siły z Marcinem Jaskółką oraz jego programem #Trashrun. W ramach współpracy odbył się konkurs, który aktywował ludzi do sprzątania swojej okolicy podczas spaceru lub treningu. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem, a Internet zalała fala zdjęć pokazujących, jak ludzie razem sprzątają swoje osiedla, trasy treningowe lub ulubione miejsca pieszych wędrówek.

O najnowszych działaniach z platformą Planet Heroes, realizowanych w ramach akcji #SkuteczniePosprzatane, a także o wynikach poprzednich inicjatyw, można poczytać na stronie: www.skutecznieposprzatane.pl

………………………………………………………………………………………………………………

O marce:

Tefal to marka, która od lat towarzyszy w przygotowywaniu posiłków dla rodziny, gotowaniu i sprzątaniu, sprawiając, że te czynności są lekkie i przyjemne. W swojej bogatej ofercie Tefal ma m.in.: garnki, patelnie, urządzenia do gotowania i prasowania, odkurzacze, oczyszczacze powietrza i wiele innych. Zgodnie z mottem, które przyświeca firmie od lat, wdrażanie nowych koncepcji i innowacyjnych rozwiązań, ma za zadanie sprawić, aby codzienne życie stało się łatwiejsze. Wszystko po to, aby odpowiadać na aktualne potrzeby konsumentów.

Firma działa na rzecz ochrony środowiska, dlatego aby sprostać aktualnym wyzwaniom określiła 5 priorytetów zrównoważonego rozwoju. Są to: dbałość o zasady etyczne, odpowiedzialna polityka zasobów ludzkich, wspieranie społeczności lokalnej, troska o środowisko oraz tworzenie bezpiecznych produktów

Fot Iván Tamás from Pixabay