Letni park wodny w Legnicy – otwarcie planowane z końcem czerwca

Letni Park Wodny w Legnicy, powstaje na terenie byłego Kąpieliska Południowego, w sąsiedztwie Parku Miejskiego. Zajmie teren 24 tyś. m2. Powierzchnia basenów zajmie 1300 m2, a tereny zielone obszar 12,5 tyś m2.

Letni Park Wodny to wiele atrakcji. Na jego terenie powstaną cztery zjeżdżalnie: pontonowa (60 m), Kamikadze (20 m) i multislide (długość 17 m). Znajdzie się tam także wyspa zabaw dla dzieci z tryskaczami wodnymi, wodne i powietrzne masaże, rury wodne, brodziki oraz strefy relaksu.

 

Basen rekreacyjny wyposażony będzie w siatkę wspinaczkową, huśtawkę wodną, masażery, parasole i ściany wodne. Zajmie powierzchnię 600 m 2.

 

Basen pływacki zajmie powierzchnię 400 m2, będzie 6-torowy.

 

Brodzik dla dzieci wyposażony będzie w bajkowe naklejki, gejzery, znajdzie się w nim także jeż wodny oraz wodny dzwonek.

 

Wodny plac zabaw to szereg kolejnych atrakcji: armatki wodne, wiaderka na słupkach, wodne kwiaty, drzewka, tunele i wulkany stworzą zapewne bajkowy klimat. Zajmie powierzchnię 155 m2.

 

letni park wodny

W obrębie kąpieliska powstanie także strefa gastronomiczna i socjalna (m.in. przebieralnie, przechowalnie), boiska plażowe, plac zabaw dla dzieci, wiata grillowa oraz siłownia plenerowa. Uzupełnieniem będą nowe nasadzenia roślinne.

Letni Park Wodny w Legnicy to z pewnością ciekawa inwestycja, która spotka się z dużym zadowoleniem mieszkańców Legnicy, jak i okolic.

 

Źródło:  https://legnica.naszemiasto.pl/legnica-doczeka-sie-aquaparku-sag-wybral-wykonawce-zdjecia/ar/c1-7418512

ZOBACZ TAKŻE: Aquapark w Płocku