Aquapark w Płocku – nowoczesny obiekt dla mieszkańców

Aquapark w Płocku to jeden z większych kontraktów podpisanych przez włodarzy gminy. Jego budowa ma zakończyć się w 2023 r. Wartość obiektu szacowana jest na 172 mln złotych. Ma powstać w miejscu po dawnej szkole podstawowej nr 17.

 

Aquapark w Płocku zajmie powierzchnię 10 000 m2 . Będzie składał się z części zewnętrznej i wewnętrznej.

Część wewnętrzną stanowić będzie strefa basenowa z basenem sportowym, na którym będzie mogła zasiąść 100 osobowa widownia. Do części tej zaliczać się będą także nowoczesne zjeżdżalnie. W planach jest multimedialna zjeżdżalnia (dźwięk i światło) o długości 150 m oraz zjeżdżalnia do zjazdów ekstremalnych tzw. Aqualoop. Do tego dojdzie plac zabaw oraz relaksacyjna strefa spa i wellness o powierzchni 500 m2, wyposażona także w sauny. Część zewnętrzną stanowić będzie plac wodny oraz tereny zielone. Budynek ma mieć dwie kondygnacje, a nad nim górować będzie 24 metrowa wieża. Dopełnieniem kompleksu będzie strefa usługowo-komercyjna o powierzchni 1000 m2.

 

Aquapark w Płocku

 

Aquapark w Płocku to przedsięwzięcie, które wydaje się naprawdę ciekawe, z pewnością będzie dużą atrakcją dla mieszkańców, ale także okolicznych miejscowości, w tym także Warszawy.

 

Źródło: https://www.urbanity.pl/mazowieckie/plock/rusza-budowa-aquaparku-w-plocku-jeden-z-najwiekszych-kontraktow-w-historii-plockiego-samorzadu,w19808

 

Zobacz inne artykuły w kategorii SPORT: http://smartgmina.pl/category/sport/