Kąpielisko w Przylasku Rusieckim w Krakowie w trakcie gruntownej modernizacji

jezioro.jpg

Kąpielisko w Przylasku Rusieckim rozbudowuje się. Być może już tego lata mieszkańcy krakowskiego Przylasku Rusieckiego oraz okolic będą mogli cieszyć się urokami zmodernizowanego kąpieliska. Władze zapowiadają otwarcie już w najbliższe wakacje.

 

Kąpielisko w Przylasku Rusieckim mocno się rozbudowuje. Na terenie kąpieliska ma powstać plac zabaw, boiska do piłki plażowej, alejki, mostki i pomosty umilające spacerowanie, leżaki, punkty gastronomiczne oraz miejsca do uprawiania narciarstwa wodnego (wyciągi do nart). Będzie można skorzystać także z łódek, parku rzecznego, a w przyszłości zwiedzić skansen z zabytkowymi budynkami wiejskimi z okolic Krakowa. Do dyspozycji będzie także przestronna plaża i parking.

 

Na terenie kąpieliska uzupełniono już nasadzenia roślinne, a w przyszłości mają w nim także powstać ekostrefy lokalnej flory i fauny.

 

Na terenie kąpieliska postawiono także dwa budynki (w typie stodoły), a na dachu jednego z nich zamontowano panele fotowoltaiczne, które będą służyć pozyskiwaniu energii. Planowana jest także pompa ciepła oraz inteligentny system oświetleniowy.

 

Przylasek Rusiecki leży w dzielnicy Nowa Huta. Istniejące tam zbiorniki wodne powstały w wyniku zalania wyrobisk po wydobyciu żwiru.

 

Nowe kąpielisko w Krakowie zapowiada się bardzo ciekawie. Powstaje interesujące miejsce do spędzania czasu z rodziną, przyjaciółmi. Świetne miejsce do odpoczynku i rekreacji.

 

Kąpielisko jest częścią projektu Nowa Huta Przyszłości.

 

Źródła:

https://spacerymaleiduze.pl/miejsce/przylasek-rusiecki-krakow

https://lifeinkrakow.pl/w-miescie/2404,przylasek-rusiecki-pieknieje-nowe-kapielisko-juz-latem

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

http://smartgmina.pl/2021/04/22/cyklostrada-o-lacznej-dlugosci-1800-km-w-wojewodztwie-dolnoslaskim/