Cyklostrada o łącznej długości 1800 km w województwie dolnośląskim

Cyklostrada to wiosenny projekt z województwa dolnośląskiego stworzenie trasy rowerowej obejmującej atrakcyjny turystycznie obszar regionu dolnośląskiego. Ciekawy sposób na spędzenie letniego czasu, nie tylko dla zaawansowanych rowerzystów.

 

Cyklostrada to cel jaki postawił sobie Samorząd województwa. Postanowił połączyć lokalne trasy rowerowe i dodatkowo zintegrować je z siecią kolejową.

 

Projekt stanowić będzie główne trasy rowerowe z całego regionu dolnośląskiego, oraz łączyć się będzie z trasami rowerowymi po sąsiedzkiej stronie czeskiej i niemieckiej.

 

cyklostrada

 

Południe kraju, niezwykle atrakcyjne turystycznie powinno na tym projekcie zyskać. Marszałek województwa dolnośląskiego jest pewny, że cyklostrada przyczyni się do rozwoju regionu i będzie służyć jego mieszkańcom. Z pewnością będzie ciekawym obiektem dla zapalonych rowerzystów, nie tylko z województwa dolnośląskiego.

Z pewnością jest to również dobre rozwiązanie na czas pandemii, w którym ciężko o aktywność sportową. Wakacje na rowerze to dużo ruchu na świeżym powietrzu oraz unikanie zatłoczonych miejsc.

 

Źródło:
https://www.portalsamorzadowy.pl/inwestycje/powstanie-cyklostrada-dolnoslaska-siec-tras-rowerowych-o-dlugosci-1800-km,266898.html

 

Zobacz inne artykuły z kategorii SPORT: http://smartgmina.pl/category/sport/