Nowocześnie i bezpiecznie

121611637_3509935479066103_9151568068807399949_o_ok.jpg

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach programu „ Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Edycja 2019” przy Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku powstało nowoczesne i bezpieczne boisko wielofunkcyjne. Całkowita wartość projektu to 2,169 429 zł

Wybudowany na terenie dawnego trawiastego boiska, wielofunkcyjny ibardzo nowoczesny obiekt sportowy z bezpieczną nawierzchnią poliuretanowo-gumową składa się z boiska o wymiarach 26×44 m, na którym można rozgrywać nie tylko mecze piłki nożnej, ale także grać w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną. Nowe kraśnickie boisko wielofunkcyjne posiada także dwa ogrodzone korty tenisowe oraz pierwszą w Kraśniku sztuczną 4-torową bieżnię okrężną o długości 300 m i 4-torową bieżnię prostą o długości 120 m, będącą przedłużeniem odcinka prostego bieżni okrężnej. Oprócz tego obiekt został wyposażony w skocznie do skoku w dal i do skoku wzwyż oraz rzutnię do pchnięcia kulą. Całość uzupełniają elementy małej architektury, chodniki, stojaki na rowery i kosze na śmieci.

Aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo użytkownikom oraz, aby korzystający z boiska nie przeszkadzali otoczeniu i przechodniom, wielofunkcyjne boisko przy ZS3 zostało ogrodzone i wyposażone w tablice informacyjne i tablicę z regulaminem. Nowo powstały kompleks sportowy jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych, dojście dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich na tereny sportowe zapewnione jest od strony ul. Słowackiego poprzez układ chodników oraz odpowiednie ukształtowanie terenu. Podczas realizacji projektu zadbano także o to, aby na terenie nie było barier architektonicznych. Wykonawcą inwestycji, która mimo obostrzeń wynikających z pandemii, zakończyła z=się z minimalnym opóźnieniem, była firma Multisport.

Choć infrastruktura sportowa przy Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku powstała głównie z myślą o uczniach placówki, to po zakończeniu zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych z nowej infrastruktury sportowej mogą także korzystać wszyscy miłośnicy i fani sportu. Po raz kolejny kraśnicki samorząd udowodnił, że dokłada wszelkich starań, aby zapewnić mieszkańcom dostęp do obiektów sportowo – rekreacyjnych.

– Bardzo ważne jest, że powstanie profesjonalna, okrężna bieżnia i dwa nowoczesne korty tenisowe. Jest to inwestycja bardzo oczekiwana, z której będą mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy powiatu. (…) – podkreślał jeszcze przed rozpoczęciem budowy Andrzej Rolla, starosta kraśnicki.