Głos mieszkańców ma znaczenie

bielany-1.jpg

Wielofunkcyjne boisko „Na Wólce” do koszykówki, siatkówki, badmintona, tenisa, piłki ręcznej / mininożnej – ogrodzone i bezpieczne – taki projekt zgłosili do budżetu obywatelskiego mieszkańcy warszawskiej dzielnicy Bielany. Inwestycję zlokalizowaną pomiędzy ulicami Wólczyńską i Loteryjki zaprojektowała i w ekspresowym tempie zrealizowała spółka Speed INWEST. Po dwóch miesiącach od rozpoczęcia prac mieszkańcy mogli korzystać z nowoczesnego obiektu sportowo-rekreacyjnego.

 

– Oddaliśmy do użytku dwa nowe boiska sportowe. Jedno na osiedlu Piaski, drugie na Wólce Węglowej – mówił we wrześniu br. w rozmowie z portalem TuStolica.pl burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk

Projekt obejmował wybudowanie w miejscu zaniedbanego i nieużywanego boiska piłkarskiego nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego o pow. 420m2 (wym. 28m x 15m, z wyznaczonymi polami specjalnymi i liniami do koszykówki oraz siatkówki). Nowo powstałe boisko ze sztuczną nawierzchnią zbudowaną z kolorowych modułów polipropylenowych z możliwością wszechstronnego wykorzystania sportowego m.in. do gry w koszykówkę czy siatkówkę gwarantuje użytkownikom komfort i bezpieczeństwo. Nowoczesny obiekt sportowy został wyposażone w dwa zestawy do koszykówki, dwa zestawy do piłki ręcznej/ mini nożnej oraz zestaw słupków z do montażu uniwersalnej siatki do siatkówki i badmintona. Aby zapewnić bezpieczeństwo boisko zostało ogrodzone i wyposażone w piłkochwyty. Wzdłuż ogrodzenia, ale już poza terenem boiska od strony ul. Loteryjki zamontowane zostały drewniane ławki oraz kosze na śmieci. Całość uzupełnia tablica informacyjna z regulaminem korzystania z boiska i danymi administratora, lampy solarne oświetlające teren boiska i plac zabaw oraz pięknie zagospodarowane tereny zielone.

– Amatorzy sportu będą mogli tutaj pograć w koszykówkę, siatkówkę, badmintona, tenisa czy w piłkę ręczną. Boiska są ogrodzone i dobrze oświetlone, a w ich otoczeniu zamontowano ławki i kosze na odpady. Na całym terenie powstały nowe chodniki z kostki betonowej (…) podkreślał w wywiadzie dla „Naszych Bielan” Marek Sitarski, zastępca burmistrza odpowiedzialny za inwestycje

Boisko wielofunkcyjne „Na Wólce” zostało wybudowane w ramach budżetu obywatelskiego, który przez mieszkańców Bielan traktowany jest jako ważny i potrzebny element wpływania na to, co dzieje się w ich bezpośrednim sąsiedztwie.

Dzięki realizacji projektu mieszkańcy Wólki, Placówki, Radiowa i Huty zyskają swoje miejsce do aktywności sportowej oraz do integracji lokalnego środowiska. Nowe boisko wielofunkcyjne sprawi, że w tym zapomnianym miejscu powstanie po wielu latach nowoczesna infrastruktura sportowa, która będzie ciekawą propozycją na twórcze i zdrowe spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Znacznie wzrosną także walory estetyczne tego miejsca obecnie zniszczonego i wyglądającego jak smutny relikt minionej epoki. Obecne boisko nie nadaje się do użytkowania, ponieważ jego nawierzchnia (zniszczona przez dziki) nie spełnia żadnych norm bezpieczeństwa. Teren ten nie jest ogrodzony i oświetlony, więc po zapadnięciu zmroku nie można z niego bezpiecznie korzystać. – pisali w uzasadnieniu projektu mieszkańcy warszawskich Bielan.