Nowe oświetlenie w Krzewinie

20201127_154250_ok.jpg

Nowoczesne, ekologiczne latarnie solarne oświetliły często uczęszczaną drogę w Krzewinie (gmina Bogatynia). Inwestycja została sfinansowana przez Zgorzelecki Klaster Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności Energetycznej.

– Doświetlenie tej drogi jest prezentem i formą podziękowania dla mieszkańców sołectwa Krzewina, gdzie ZKlaster wybudował największą w Polsce farmę fotowoltaiczną. Zamontowane oświetlenie to jeden z najnowocześniejszych systemów fotowoltaicznych z akumulatorami – mówi Albert Gryszczuk, prezes zgorzeleckiego ZKlastra

Decyzję o oświetleniu drogi podjęli mieszkańcy, którym zależało na podniesieniu poziomu bezpieczeństwa osób korzystających z tego często uczęszczanego odcinka.

– To była przede wszystkim decyzja lokalnej społeczności, ale przy współudziale naszego partnera. W ramach podziękowania ZKlaster zamontował nowoczesne oświetlenie na drodze bocznej wzdłuż wsi. Dzięki temu mieszkańcy, którzy uczęszczają do pracy w po zmroku lub rano, kiedy jest jeszcze ciemno czują się bezpieczniej – mówi Monika Listkiewicz, sołtys wsi Krzewina.