Nowe boisko w dwa miesiące

f03_sl.jpg

W ciągu zaledwie dwóch wakacyjnych miesięcy boisko szkolne przy Miejskim Zespole Szkół nr. 6 w Gorlicach zostało gruntownie zmodernizowane. Nowa nawierzchnia i infrastruktura sportowa i okołosportowa, to nie tylko powód do radości dla dzieci, młodzieży i społeczności z Osiedla Korczak, ale przede wszystkim gwarancja bezpiecznego uprawiania sportu.

– W ciągu kilku miesięcy boisko przy MZS nr 6 zmieni się nie do poznania, będzie nowoczesne, a co najważniejsze będzie bezpieczne dla wszystkich osób z niego korzystających. Stawiamy na poprawę stanu infrastruktury sportowej w naszym mieście, bo wiemy, że sport to zdrowie! (…) – mówi jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji burmistrz Rafał Kukla

Inwestycja o wartości ponad 460 tys. złotych została realizowana z dofinansowaniem w wysokości 194 500 zł ze środków Województwa Małopolskiego w ramach projektu “Małopolskie boiska”. Wykonawcą robót była firma Speed Invest Sp. z o.o. specjalizująca się w realizacji projektów z zakresu infrastruktury sportowej i rekreacyjnej.

Dotychczasowa nawierzchnia była w opłakanym stanie – popękane, wystające elementy zagrażały zdrowiu dzieciaków. Nowe boisko jest piękne, funkcjonalne i bardzo bezpieczne – ocenił zrealizowany projekt burmistrz Rafał Kukla.

W oficjalnym otwarciu boiska uczestniczyli m.in. Stanisław Sorys, wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Rafał Kukla, burmistrz Gorlic, jego zastępca ,. Łukasz Bałajewicz, radni miasta Gorlice oraz nauczyciele i uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół nr. 6 w Gorlicach.

Nowy, piękny obiekt będzie z pewnością dobrze służyć uczniom “szóstki” – powiedział podczas uroczystości burmistrz Gorlic.

W ramach zadania „Przebudowa boiska szkolnego przy Miejskim Zespole Szkół nr 6 przy ul. Hallera w Gorlicach” stara urazogenna nawierzchnia została wymieniona na bezpieczną, montowaną z gotowych elementów i stosowaną w najnowocześniejszych otwartych obiektach nawierzchnię HEXA POWER. Zdemontowane zostały zagrażające zdrowiu użytkowników płyty chodnikowe, wymieniono podbudowę, a nowa płyta betonowa z odwodnieniem liniowym została włączona do istniejącej kanalizacji deszczowej. Aby zapewnić pełną funkcjonalność nowego obiektu wymalowano linie pól do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, tenisa ziemnego oraz zamontowano bramki, zestaw do siatkówki i tenisa. W celu zapewnienia bezpieczeństwa zarówno użytkowników, jak i przechodniów zainstalowane zostało ogrodzenie, zniwelowano skarpy i uporządkowano tereny zielone. Wykonawcą prac byłą znana z wysokiej jakości usług wołomińska firma Speed Invest sp. z o.o., która ma swoim kocie szereg prestiżowych realizacji w całym kraju.