Dzieci tego potrzebują

20190531_190629_slider.jpg

Już w 2018 roku władze Wołomina podjęły starania o pozyskanie środków na budowę ogólnodostępnego palcu zabaw w miejscowości Majdan. Dzięki dotacji w wysokości ponad 190 tys. złotych, w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Utworzenie Wiejskiego Centrum Kultury i Sportu w Majdanie”, w 2019 roku powstało nowoczesne, bezpieczne i funkcjonalne miejsce do wypoczynku i rekreacji. Dziś nadal inwestycja zrealizowana przez renomowaną, wołomińską firmę Speed Invest Sp. z o.o. cieszy się uznaniem, nie tylko wśród najmłodszych mieszkańców.

Podczas sesji budżetowej, która odbyła się w ostatnich dniach 2017 roku, Tomasz Kowalczyk, radny z Mostówki powiedział – Chciałbym, żeby w Majdanie ruszył chociaż plac zabaw. Będę za to bardzo wdzięczny. Na reakcję władz Wołomina nie trzeba było długo czekać. W marcu 2019 r. udało się pozyskać ponad 190 tys. złotych w ramach PROW na lata 2014-2020 na utworzenie Wiejskiego Centrum Kultury i Sportu w Majdanie.

– Ta umowa to efekt wniosku złożonego przez nas 6 czerwca 2018 r. Czuję ogromną satysfakcję, gdy składane przez nas wnioski i projekty zostają wybrane do realizacji. Wierzę, że efekt doposażenia tego skromnego obecnie placu zabaw wywoła uśmiech na twarzy najmłodszych, ich rodziców i dziadków – napisała na swoim profilu Elżbieta Radwan, burmistrz Wołomina.

Realizacja inwestycji zakończyła się w sierpniu 2019 roku. W ramach projektu ogólnodostępny plac zabaw w Majdanie został przebudowany, ogrodzony i doposażony. Wyodrębniono i wyposażono w sprzęt zabawowy strefę dla najmłodszych, wybudowano także zewnętrzną siłownię marki SPEED sport. Teren Centrum Kultury i Sportu w Majdanie został ogrodzony i oświetlony. Dla wygody i komfortu użytkowników zainstalowano elementy małej architektury (ławki, kosze, stojaki na rowery, altanę, poidełka, kran do podlewania zieleni), wybudowano strefy komunikacyjne z kostki i nawierzchni mineralnej. Firma Speed Invest Sp. z o.o. zadbała również o nasadzenia drzew, krzewów i bylin oraz pielęgnację istniejącej już zieleni.

W rok po realizacji, mieszkańcy nadal chętnie korzystają z Centrum Kultury i Sportu w przy ul. Wyszyńskiego w Majdanie. Rzetelnie zrealizowany projekt ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjno wysokim standardzie zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu i sprzyja integracji lokalnej społeczności.

Teren przed inwestycją

Wiejskie Centrum Kultury i Sportu w Majdanie