Nowoczesna infrastruktura sportowa w gminie

IMG_20191211_090238_ok.jpg

Wielofunkcyjne boiska z bezpieczną dla użytkowników, hexagonalną nawierzchnią sprzyjają aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz zapewniają lokalnym społecznością bezpłatny dostęp do nowoczesnej infrastruktury sportowej.

Od wielu lat Gmina Chełmiec (woj. małopolskie) inwestuje w rozwój infrastruktury sportowej. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat powstały m.in. hale sportowe, boiska typu „Orlik”, rolkowisko. Dziś wiele z nich wymaga modernizacji. W roku ubiegłym wyremontowane zostało ogólnodostępne boisko sportowe w miejscowości Trzetrzewina. Inwestycja, na którą władzom gminy udało się pozyskać dofinansowanie zewnętrzne, polegała na remoncie zniszczonego i stanowiącego zagrożenie dla użytkowników, wielofunkcyjnego boiska o asfaltowej nawierzchni przy Szkole Podstawowej w Trzetrzewinie.

Stare asfaltowe boisko sportowe o powierzchni 865 m2 zyskało nową hexagonalną, wielofunkcyjną nawierzchnię SPEEDsport HEXA POWER PRO stosowaną w nowoczesnych otwartych obiektach sportowych na całym świecie.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa zainstalowano ogrodzenie (piłkochwyty) o wysokości 4 m, cokół z funkcją muru oporowego oraz składające się z czterech lamp oświetlenie. Wielofunkcyjny obiekt na którym, oprócz piłki nożnej, można rozgrywać także mecze piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki i tenisa ziemnego został też odpowiednio wyposażony  w sprzęt. Wykonawcą inwestycji była ceniona za profesjonalizm i wysoką jakość świadczonych usług Sp. SPEED Invest z o.o. Wójt Gminy Chełmiec, Bernard Stawiarski, kładzie duży nacisk nie tylko na budowę dróg i bezpieczeństwo mieszkańców, ale też na rozwój nowoczesnej i funkcjonalnej infrastruktury sportowej. Budowa „Orlików” i gruntowne remonty już istniejących obiektów stanowią inwestycję w rozwój sportu wśród dzieci i młodzieży, ale też zapewniają lokalnej społeczności bezpłatny dostęp do nowoczesnych obiektów sportowych na najwyższym poziomie.