Firmy ze Zgorzeleckiego Klastra Energii wspierają finansowo szpitale w Bogatyni i Zgorzelcu

Spółki OZE Holding i Gepol Dystrybucja, prowadzące największą w Polsce inwestycję w Odnawialne Źródła Energii, nie zapominają o otaczającej i dotykającej nas wszystkich sytuacji pandemii. Władze obu firm postanowiły przekazać po 25 tys. złotych dla szpitali publicznych w Bogatyni i Zgorzelcu. Decyzję podjęto w porozumieniu z innymi członkami Klastra Zgorzeleckiego.

– Postanowiliśmy wesprzeć szpitale, ponieważ to służba zdrowia jest obecnie w największej potrzebie. Wiemy, że duże sumy przekazała wcześniej PGE, dając dobry przykład. Mamy świadomość, że każde środki mogą się przydać. Dlatego też rozmawiamy z innymi członkami ZKlastra o zebraniu i przekazaniu kolejnych kwot. Wierzymy, że właśnie w szpitalach zostaną one najlepiej wykorzystane – mówi Sławomir Kowal, prezes OZE Holding

Projekty prowadzone przez OZE Holding i Gepol Dystrybucja na terenie działalności Klastra Zgorzeleckiego to istotne elementy szerokiego planu realizacji tzw. Sprawiedliwej Transformacji Regionu Turoszowskiego. Eksperci podkreślają duży potencjał obszaru wokół Bogatyni do budowy energetyki odnawialnej. Jego położenie sprzyja również rozwojowi innowacyjności oraz wymianie myśli technologicznej i konsultacji najnowszych rozwiązań z przedsiębiorcami i placówkami naukowymi w całej Europie. Projekty ZKlastra mają szansę stać się modelowym przykładem udanej transformacji dla regionu, do tej pory kojarzonego głównie z węglem brunatnym.