Przedstawiciele KIKE na Targach ENEX w Kielcach

Przedstawicieli Krajowej Izby Klastrów Energii nie mogło zabraknąć podczas odbywających się w Kielcach Targów ENEX Nowa Energia, Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Targów Odnawialnych Źródeł Energii.

Wszyscy uczestnicy targów mieli okazję, aby spotkać się z ekipą Innovation AG, czyli konstruktorami pierwszego w Polsce auta elektrycznego z napędem 4×4. Tym samym była to szansa na testy Sokoła. Taka okazja to rzadkość na targach, więc nic dziwnego, że przed stoiskiem Innovation AG ustawiały się kolejki chętnych. Pojazd dostępny był w strefie Forum Elektromobilności

Ekokonwersja – najnowszy trend

Innovation AG świadomie podąża ścieżką wytyczoną przez pionierów światowej motoryzacji konwertując używane pojazdy terenowe.

Na pytanie serwisu SmartGmina – dlaczego inżynierowie Innovation AG uważają, że to ma sens, odpowiada Piotr Gryszczuk

Po pierwsze – auta terenowe mają dłuższe życie – są zbudowane solidnie, z wytrzymalszych materiałów i służą lata. Po drugie – często wyposażenie zamontowane na podwoziu auta terenowego potrafi kosztować więcej niż sam samochód. Wymiana auta wiąże się często z kosztownym demontażem lub wręcz z kolejnym zakupem podobnego wyposażenia. Po trzecie – po co budować od podstaw to co działa? Auta terenowe nie muszą być ładne, mają być praktyczne, przytarta tapicerka lub lekko wgniecione drzwi nie stanowią o jego potencjale. Kupując nowe auto zaśmiecamy środowisko kolejnym niepotrzebnie usuniętym z ruchu pojazdem, który mógłby dalej jeździć po drogach i bezdrożach. Po czwarte – każda firma dba o koszy eksploatacyjne, posiadając flotę samochodów elektrycznych obniżamy te koszty 6-krotnie! Last but not least – recykling jest w modzie. Skoro odzyskujemy butelki, aluminium i papier czas na odzysk aut , których jedyną wadą jest brudny napęd.

 

Na tegorocznych targach ENEX pojawili się przedstawiciele 115 firm z 8 krajów. Impreza była rekordowa pod względem ilości wystawców. Zgłosiło się również więcej zwiedzających niż w roku ubiegłym. Kieleckie targi to jedne z największych wydarzeń branży energetycznej w Polsce. Każdego roku przyciągają one tysiące zwiedzających zainteresowanych tematem energii. Od wielu lat stanowią miejsce spotkań branży, ułatwiają kontakt między przedsiębiorcami skupiającymi się wokół energii pozyskiwanej w tradycyjny, ale także nowatorski  sposób. Imprezy te przeznaczone są dla zwiedzających, którzy pragną nawiązać współpracę z partnerami z gałęzi energetyki zawodowej oraz OZE.