europejski tydzień sportu – #BeActive wśród samorządów

foot_p1.jpg

#BEACTIVE – jest kluczowym hasłem Europejskiego Tygodnia Sportu, który w tym roku trwać będzie od 23 do 30.09. Miło nam poinformować że na liście wydarzeń jest również Krajowy Kongres Infrastruktury Sportowej IAKS i Targi infraSPORT

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

W ramach tygodnia sportu będziemy z naszymi ekspertami rozmawiać o tym jak planować infrastrukturę sportową i jakie działania podejmować aby aktywizować społeczeństwo. O tym jak ważny jest ruch dla dzieci i młodzieży opowiadać będzie Monika Pyrek założycielka Fundacji Skok w Marzenia realizująca projekt alternatywnych lekcji wf na terenie naszego Kraju.

Mała infrastruktura sportowa, pozwala na tworzenie wyjątkowych formatów wydarzeń sportowych, które pozytywnie będą wpływać zarówno na mieszkańców jak również na wizerunek całego regionu.

O tym jak wykorzystywać istniejącą infrastrukturę sportową ale również otoczenie do aktywizacji regionu opowiedzą Mirosław Bieniecki i Radosław Karpiński organizatorzy festiwali biegowych (Bieg Rzeźnika) lokalnych imprez rekreacyjnych.

Dodatkowo podczas spotkania omówiony zostanie raport, jaki został zrealizowany przez firmę GFK: „Diagnoza Społeczna zapotrzebowania na infrastrukturę sportowo-rekreacyjną” a tym samym padną odpowiedzi na pytania: Jakie obiekty sportowo-rekreacyjne Polacy odwiedzają najchętniej?  Dlaczego lubimy plenerowe obiekty sportowo-rekreacyjne? Jakie obiekty kubaturowe Polacy cenią najbardziej?

Pełen program wydarzenia znajduje się na stronie organizatorów:

http://www.infrasport.pl/program-kongres2017/