blisko 300 szkół zyska nowoczesne i bezpieczne obiekty sportowej – poznaj programy Ministerstwa Sportu i Turystyki

INFRASPORT_PLANSZA-z-PRELEGENTAMI_v3.jpg

Program Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej realizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki został rozstrzygnięty. Blisko 300 szkół zyska nowoczesne i bezpieczne obiekty sportowe dzięki rekordowej kwocie 245 mln zł. W ramach programu wybudowanych, przebudowanych lub wyremontowanych zostanie około 500 obiektów przyszkolnych w 16 województwach, w tym m. in.: sale gimnastyczne, hale sportowe, boiska czy urządzenia lekkoatletyczne – w szczególności: bieżnie, rzutnie i skocznie.

Program Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej to tylko jedna z aktywności, jaką Ministerstwo wdraża aby świadomie rozwijać infrastrukturę sportową w Polsce jak również promować aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży kolejną jest rozpoczęty w tym roku, program pilotażowy rozwoju ponadlokalnej infrastruktury sportowej.

Programy Ministerialne, to jeden z tematów tegorocznej edycji Krajowego Kongresu Infrastruktury Sportowej i targów infraSPORT. Podczas dwóch dni eksperci, zarówno z Polski jak i Europy skupią się na zagadnieniach, kluczowych z punkty widzenia samorządów jak również działań Ministerstwa. Inicjatywa ze względu na swoją tematykę, jasną określony program i cel zyskała poparcie:

Ministra Sportu I Turystyki Witolda Bańki, Prezesa PKOl Andrzeja Kraśnickiego, Prezesa PKPar Łukasza Szeligi Marszałków Województwa Zachodnio-Pomorskiego, Pomorskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Mazowieckiego, Kujawsko-Pomorskiego, Wielkopolskiego, Lubuskiego, Łódzkiego, Świętokrzyskiego, Małopolskiego, Podkarpackiego, Lubelskiego.

„Po raz pierwszy miałem możliwość spotkania się na takim kworum z osobami bezpośrednio zarządzającymi obiektami sportowymi, projektantami nowych obiektów, prawnikami, przedstawicieli mediów i sportowcami. Szczególnie jestem zadowolony z możliwości bezpośredniego kontaktu z Prezesem PKOL oraz wiceministrem Sportu i Turystyki. Jest to bardzo dobra i potrzebna inicjatywa, która powinna być dalej kontynuowana i rozszerzana.” – Antoni Rękas, Dyrektor MOSiR Puławy, to jedna z wielu opinii jaką organizatorzy usłyszeli po zakończeniu pierwszej edycji wydarzenia i która jest myślą przewodnią budowania kolejnego wydarzenia.

Tegoroczna edycja również zgromadzi ekspertów i specjalistów, dla których infrastruktura sportowa stanowi ważny element regionu. W tym roku podczas wydarzenia spotkać i porozmawiać będzie można z Moniką Pyrek – założycielką Fundacji Skok w Marzenia, Piotrkiem Liskiem – Medalistom Mistrzostw Świata , Magdaleną Sekułą – Prezes Ergo Arena, czy też Michałem Polem. Pełen program wydarzenia znajduje się na stronie organizatorów:

http://www.infrasport.pl/program-kongres2017/

 

Rejestracja online:

http://www.infrasport.pl/rejestracja_uczestnikow/