II edycja krajowego kongresu infrastruktury sportowej i targi infraSPORT z gwiazdami sportu

gwiazdysportu.jpg

Już we wrześniu, w Centrum Olimpijskim, po raz drugi przedstawiciele Samorządów spotkają się by wspólnie odpowiedzieć na pytania i porozmawiać o wyzwaniach, jakie czekają na Instytucje zaangażowane w rozwój infrastruktury sportowej w Polsce.

Krajowy Kongres Infrastruktury Sportowej i targi infraSPORT to przede wszystkim wymiana doświadczeń i poglądów dotyczących rozwoju infrastruktury sportowej w Polsce, jak również w Europie. W tym roku do debaty zaproszeni zostali również wybitni sportowcy m.in. Monika Pyrek i Piotr Lisek.

„Cieszę się z takich inicjatyw jak Krajowy Kongres Infrastruktury Sportowej – dzięki takim spotkaniom wspólnie z Samorządami możemy pracować nad kondycją infrastruktury sportowej rozumianej również jako tereny przeznaczone do rekreacji ruchowej dla całych rodzin, która jest tak ważna zarówno dla dzieci jak i ich rodziców i opiekunów. ” – mówi Monika Pyrek.

Obok Moniki Pyrek pojawi się również Medalista Mistrzostw Świata, Halowych Mistrzostw Świata oraz dwukrotny medalista Halowych Mistrzostw Europy, aktualny absolutny rekordzista Polski w skoku o tyczce – Piotr Lisek.

W wydarzeniu udział wezmą osoby od lat działające w sporcie,  m.in. Prezes Stowarzyszenia IAKS International Dr. Stefan Kannewischer,  Prezes Ergo Areny Magdalena Sekuła, Wiceprezes i współwłaściciel Runmageddon Polska – Grzegorz Kita,  Prezes Fundacji Bieg Rzeźnika – Mirosław Bieniecki, Dyrektor Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej Zatoka Sportu.

Organizacja II edycji Krajowego Kongresu Infrastruktury Sportowej zyskała przychylność najważniejszych, dla sportu, instytucji w Polsce: patronat nad wydarzeniem objął Minister Sportu i Turystyki – Witold Bańka, Polski Komitet Olimpijski, jak również 12 marszałków województw i Fundacja Moniki Pyrek.

Krajowy Kongres Infrastruktury Sportowej IAKS to spotkanie na najwyższym merytorycznym poziomie, gwarantowanym przez autorytety ze świata sportu, turystyki i rekreacji, zarządzania i architektury.

Kongres jak i Targi infraSPORT skupią się na wymianie doświadczeń oraz warsztatach związanych z projektowaniem, budową, wyposażeniem, zarządzaniem i utrzymaniem obiektów sportowo-rekreacyjnych i turystycznych.

Podczas dwóch dni wydarzenia poruszymy m. in. tematy związane z:

  • Finansowaniem i prawidłowym zarządzaniem lokalną zimową infrastrukturą sportową
  • Małą infrastrukturą sportową wkomponowaną w krajobraz samorządów
  • Modernizacją i rewitalizacją obiektów tak aby nie tylko służyły jak najdłużej ale również odpowiadały potrzebom społeczności lokalnej
  • Konsultacjami społecznymi na etapie projektowania i planowania inwestycji
  • Technologią na basenach, która pozwala optymalizować ich funkcjonowanie oraz spełnić wymogi prawne

 

 

 

 

***

IAKS Polska – Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Infrastruktury Sportu i Rekreacji IAKS Polska jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Infrastruktury Sportu i Rekreacji (IAKS). Od przeszło 10 lat ma pozytywny wpływ na rozwój infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. Swoim działaniem wspiera gminy, inwestorów, wykonawców i użytkowników oferując ekspertyzy, koncepcje i konsultacje bazujące na doświadczeniach z kraju i zagranicy. IAKS Polska współpracuje
z kompetentnymi architektami, projektantami i specjalistycznymi firmami z sektora budowy obiektów sportowych, oferuje również pomoc w pozyskiwaniu funduszy unijnych i publicznych także w zakresie zapraszania partnerów zagranicznych do wspólnych projektów.

Kontakt:

Krajowy Kongres Infrastruktury Sportowej IAKS

 

Monika Regulska

tel: 509 126 799