chmurowe innowacje

636148917467861921_af206485f2aa1d427d9f7b5e055bdb7c.jpg

 

Chmury obliczeniowe kojarzą się przede wszystkim ze zmniejszeniem kosztów IT, ale trudno nie zauważyć możliwości, które stwarzają dla zastosowania zabezpieczeń w urządzeniach drukujących.

 

 W dzisiejszych czasach wielofunkcyjne drukarki działające w zbliżony sposób do komputerów stają się coraz częstszym celem cyberataków. Jedynie 2% spośród setek milionów urządzeń drukujących wykorzystywanych na całym świecie posiada wystarczające zabezpieczenia, aby uchronić się przed włamaniami do firmowej sieci. Zwiększenie bezpieczeństwa druku stało się obecnie jednym z najważniejszych celów każdej firmy. Nowe drukarki wielofunkcyjne MFP klasy korporacyjnej obsługujące format A3 HP wyposażono w najbardziej zaawansowane zabezpieczenia chroniące we wszechstronny sposób sam sprzęt, dane i dokumenty. Są to 3 serie urządzeń PageWide i 13 serii LaserJet.

          Ich cechą wspólną stało się użytkowanie nowej, chmurowej platformy serwisowej HP Smart Device Services (SDS), która zwiększa czas nieprzerwanej pracy. Charakteryzuje się zaawansowaną zdalną diagnostyką, posiada funkcję wykrywania problemów pojawiających się przy eksploatowaniu urządzeń drukujących z rozwiązaniem PageWide i LaserJet a także monitoruje je pod względem ich stanu oraz statusów.

Technologia HP Smart Device Services (SDS) pozwala w dużym stopniu zmniejszyć koszty serwisu, zmaksymalizować czas pracy urządzenia oraz polepszyć świadczenie usług serwisowych. Zdalne naprawy umożliwiają szybkie rozwiązywanie prostych problemów bez konieczności odwiedzania serwisu a jedynie poprzez zdalną pomoc taką jak: ponowne uruchomienie urządzenia, zdalną aktualizację oprogramowania i zdalną konfigurację bezpośrednio z pulpitu urządzenia MPS Monitor. Istnieje także możliwość diagnozowania przed wysyłką części elektronicznych, czyli dostarczenia niezbędnych informacji do rozwiązania problemów przed wysłaniem serwisu do klienta.