smart drukowanie, jak zacząć?

20170226_SHOT3A_A_OFFICE_6347-1.jpg

Coraz więcej firm chce zoptymalizować  koszty  drukowania.  Ważnym krokiem jest dobór odpowiedniego sprzętu  drukującego.  Na rynku dostępnych jest wiele modeli, warto zainwestować jednak w te najnowocześniejsze.

Jaki sprzęt wybrać?

Czas to pieniądz, szukajmy więc drukarek, które są dostosowane do szybkiego tempa pracy i potrafią wydrukować nawet do 80 stron na minutę. Jeśli cenimy wygodę, możemy wyposażyć firmę w drukarki posiadające usługi drukowania w chmurze. Potrzebny nam będzie tablet lub smartfon połączony z internetem i e-mailem oraz drukarka połączona z chmurą. I to wszystko by zacząć drukować mobilnie. Kolejnym przydatnym rozwiązaniem jest wysyłanie dokumentów i fotografii do drukarki za pośrednictwem poczty e-mail, a także drukowanie ich z pamięci USB.
Jeżeli chcemy mieć możliwość drukowania  pewnych plików bez połączenia z internetem idealny okaże się druk zbliżeniowy, czyli  komunikacja bliskiego zasięgu (NFC). Jest  to zestaw standardów dla urządzeń przenośnych, takich jak tablet lub smartfon, które nawiązują bezpośrednie połączenie bezprzewodowe, gdy urządzenie przenośne i drukarka znajdą się blisko siebie, zwykle w odległości nie większej niż kilka centymetrów.

Drukarka to nie jest zwykłe narzędzie. To biurowa pracownia, miejsce przepływu informacji i miejsce zawodowych spotkań. To sieć łącząca wszystkie departamenty i każdego pracownika z osobna. To też miejsce łatwego dostępu do firmowej struktury. Struktury wiedzy, informacji i poufnych danych.

Dlatego właśnie ten mały most łączący wszystkie elementy sprawnie działającego przedsiębiorstwa, stanowi tak czuły punkt całego „krwioobiegu” firmy. Często jest jednak ostatnim miejscem, na którym skupiamy uwagę i które otaczamy należytą ochroną. A bezpieczeństwo w firmie jest tak wysokie, jak jej najsłabszy punkt.

Według najnowszego raportu firmy PWC, w ostatnim roku w aż 96% średnich i dużych firm w Polsce doszło do ponad 50 incydentów związanych z naruszeniem bezpieczeństwa informacji lub systemów IT. W przypadku aż 64 % liczba takich zdarzeń była większa niż 500. Tylko w zeszłym roku w ten sposób straty spowodowane przez cyberprzestępców sięgnęły 3 biliony dolarów, a w 2021 suma ta ma osiągnąć 6 bilionów dolarów.

Jakich zabezpieczeń szukać?

Dzisiejsze urządzenia na wiele sposobów pomogą nam się zabezpieczać przed różnorodnymi cyber niebezpieczeństwami. Z pomocą mogą nam również przyjść oprogramowania do wykrywania zagrożeń czy systemy do autonaprawy,  które  nie usuwając jakichkolwiek zmian wprowadzonych wcześniej przez pracowników firmy, cofają te modyfikacje i parametry, które są wynikiem nieautoryzowanej ingerencji zewnętrznej w oprogramowanie urządzenia.

Warto szukać drukarek, które posiadają system inteligentnych usług takich jak maksymalizowanie czasu ciągłej pracy, integrując ją z zaawansowaną zdalną diagnostyką, wykrywanie problemów specyficznych dla urządzenia, a także monitorowanie go pod kątem jego stanu, statusów.

Nie zapomnij o środowisku
Pionierzy w dziedzinie informatyki stawiając na niezawodność i innowacyjność używają technologii coraz bardziej ekologicznych. Tworzą produkty, które zużywają nawet siedem razy mniej energii. Kupując zestaw kilku takich urządzeń po roku użytkowania możemy zauważyć spore oszczędności, po 3 latach sięgać mogą nawet kilku tysięcy złotych.