nabór wniosków na dofinansowany do 100 % zakup smart eko drukarek

Fundacja      Promocji      i      Rozwoju     Gmin     Polskich w ramach www.RewitalizacjiGmin.pl przy współpracy z serwisem tematycznym Rzeczpospolitej: www.RzeczoGminie.pl oraz portalem samorządowym www.SmartGmina.pl ogłasza nabór  wniosków na dofinansowany do 100 % zakup smart eko drukarek w ogólnopolskiej kampanii Smart Eko Drukowanie

W ramach kampanii oferujemy Urzędom jednostek samorządu terytorialnego jak i wszystkim jednostkom organizacyjnym do 100% dofinansowany zakup nowej ekonomicznej, ekologicznej i inteligentnej floty drukującej, spełniającej najostrzejsze rygory dyrektyw środowiskowych. Maksymalne dofinansowanie dotyczy zapotrzebowania na urządzenia drukujące powyżej 5000 szt/mc (mono 3000 stron + kolor 2000 stron) jednym słowem te, które są bardzo intensywnie eksploatowane.

W urzędach dokument drukowany wciąż jest podstawowym nośnikiem informacji, w przeciągu miesiąca drukuje się średnio 50 tysięcy stron, z czego szacuje się, że aż 10% wszystkich wydruków jest niepotrzebna. Według badań koszty druku w administracji  stanowią 4% wszystkich wydatków.

Kampania Smart Eko Drukowanie ma na celu promowanie rozwiązań przyczyniających się  do optymalizacji kosztów druku w urzędach jednostek samorządu terytorialnego poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii przyjaznych środowisku.

Promujemy urządzenia, które wyróżniają się zaawansowaną technologią, efektywnością ekonomiczną, łatwością obsługi, jak również niskoemisyjnością:

 • zużywają do 73% mniej energii elektrycznej, niż inne urządzenia drukujące,
 • zużywają do 80% mniej materiałów eksploatacyjnych niż inne urządzenia laserowe,
 • gwarantują dwukrotnie większą prędkość drukowania niż drukarki powszechnie używane w urzędach,
 • są bezpieczne- wyposażone w kompleksowy pakiet zabezpieczeń, który chroni zarówno sam sprzęt, dane, jak i dokumenty przed atakami, zapewniając wielopoziomowe podejście do bezpieczeństwa
 • są intuicyjne, ciche, wydajne i niezawodne w swoim działaniu.

Nowoczesne urządzenia drukujące dzięki rozwiązaniom opartym o chmurę w czasie rzeczywistym monitorują zużycie materiałów eksploatacyjnych. Dobrze zoptymalizowany proces zamówień i wykorzystania sprzętu, pozwoli obniżyć koszt druku nawet do kilkudziesięciu procent.

Po wnikliwej analizie rynku zostały przez naszych ekspertów wyselekcjonowane urządzenia, które w najwyższym stopniu spełniają kryteria innowacyjności, efektywności, ekonomiczności i bezpieczeństwa w kontekście europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych RODO i spełniające najostrzejsze rygory dyrektyw środowiskowych.

W ramach kampanii oferujemy do 100% dofinansowany zakup fabrycznie nowych urządzeń wielofunkcyjnych, które realizują założenia Smart Eko High -tech:

Urządzenie wielofunkcyjne formatu A4 HP PageWide Managed MFP P57750dw

Katalogowa cena na rynku urządzenia przed dofinansowaniem to ok. 3000 zł brutto Urządzenie może stanowić centralną jednostkę drukującą w sieci

Kolorowe urządzenie wielofunkcyjne formatu A4 Technologia wydruku: PageWide

Pojemność podajników papieru: 550 arkuszy Prędkość wydruku: 50 str. / min.

Rekomendowana wydajność: do 6000 wydruków / m-c Pamięć RAM: 768 MB

Pojemność automatycznego podajnika dokumentów: 50 arkuszy Prędkość skanowania: 25 stron lub 50 obrazów / min.

Funkcje: drukowania, skanowania, kopiowania, faksowania Panel sterowania: ekran dotykowy

Ogólne Warunki Dofinansowania- OWD

W okresie 36 miesięcznej gwarancji Beneficjent będzie zobowiązany do:

 • przestrzegania warunków gwarancji producenta,
 • eksploatacji zgodnie z przeznaczeniem,
 • korzystania z obsługi serwisowej zapewnionej przez Fundację Promocji i Rozwoju Gmin Polskich i Partnerów Technicznych Kampanii przez okres 3 lat w ramach umowy o dofinansowanym zakupie sprzętu drukującego,
 • do zakupu w Fundacji tylko oryginalnych wkładów drukujących zgodnie ze wskazaniem systemu monitorującego zużycie materiałów eksploatacyjnych, z możliwością zakupu wkładów na zapas,
 • w przypadku dokonania napraw lub zmian konstrukcyjnych przez osoby do tego nieupoważnione Beneficjent traci uprawnienia gwarancyjne,
 • urządzenie do samodzielnego podłączenia, usługa serwisowa jest opcją płatną,
 • urządzenia PageWide mają startowe wkłady, które pozwalają na rozruch urządzenia, jego kalibrację oraz wydrukowanie około 2000 stron,
 • dofinansowanie nie obejmuje kosztów dostawy- ok. 40 zł brutto/szt.

Smart Eko Drukowanie Formularz