nowy standard druku

20170226_SHOT4B_A_OFFICE_7123.jpg

Nowy standard druku

Przez długi okres drukarki atramentowe były traktowane, jako urządzenia gorszej kategorii, powolne i głośne. Utarło się przekonanie, że zakup takiej drukarki wiąże się z niską ceną początkową, ale wysokimi kosztami eksploatacji. To drukarki laserowe uważano za nowocześniejsze i bardziej profesjonalne od każdej innej formy druku.

Wszystko zmieniło się jednak wraz z wprowadzeniem do sprzedaży drukarek z nieruchomą głowicą atramentową. Jej sztywne umocowanie i szerokość równa wymiarom kartki papieru pozwoliły poprawić jakość, wydajność, niezawodność i szybkość wydruku atramentowego kilkukrotnie, dorównując w tej dziedzinie rozwiązaniom laserowym.
Dzięki zastosowaniu nowoczesnych dysz dozujących tusz z prędkością 50 km/h, szybkość wydruku w takich urządzeniach sięga aż 80 stron na minutę.

 

Innowacja i wysoka jakość PageWide

 

Dzisiejsze osiągnięcia technologiczne w dziedzinie wydruku oraz  poprawa jakości stosowanego atramentu pozwoliły osiągnąć poziom niezawodności drukarek atramentowych dotychczas niespotykany w tej klasie urządzeniach. Nowoczesne, statyczne głowice atramentowe o szerokości kartki papieru pozwalają na wydruk o jakości porównywalnej z tym w drukarce laserowej. W urządzeniu formatu A4 możemy znaleźć, ponad  4 tysiące precyzyjnych dysz dbających o doskonałość wydruku.

Zaletą jest również fakt, że po zakończeniu  nanoszenia  tuszu na kartkę nie musimy się martwić o atrament, który mógł jeszcze nie wyschnąć. Receptura atramentów pigmentowych do drukarek HP PageWide eliminuje możliwość rozmazania się tuszu czy zatarcia jakiegoś słowa spada praktycznie do zera.

 

Niezawodność

Firma BLI w przeprowadzając niezależne testy drukarek atramentowych w technologii PageWide dostrzegła imponującą  potencjał  tych urządzeń.  Analiza wykazała, iż średnio pół miliona stron jest drukowanych bez jakiegokolwiek zacięcia czy zablokowania. Jest to poziom porównywalny z najlepszymi drukarkami laserowymi.
Jak to się wszystko zaczęło?

Technologia PageWide to technologia zapożyczona z przemysłowych maszyn drukarskich, używanych w druku masowym. Rozwiązanie to było przez lata udoskonalane w zleceniach dla biznesu. Następnie technologię zaadoptowano w drukarkach wielkoformatowych, stosowanym również w wydruku 3D.

Przez lata udoskonalana technologia przeniesiona została ostatecznie do drukarek biurowych. Długi czas testów pozwolił stworzyć maszynę wydajniejszą i tańszą w eksploatacji niż konkurencyjne rozwiązania. To pierwsze urządzenia, które bezkompromisowo łączą zalety drukarek laserowych i atramentowych, oferując optymalne rozwiązania biurowe dla biznesu.