Nowy standard druku
Przez długi okres drukarki atramentowe były traktowane, jako urządzenia gorszej kategorii, powolne i głośne. Utarło się przekonanie, że zakup takiej drukarki wiąże się z niską ceną początkową, ale wysokimi kosztami eksploatacji. To drukarki laserowe uważano za nowocześniejsze i bardziej profesjonalne od każdej innej formy druku.
Wszystko zmieniło się jednak wraz z wprowadzeniem do sprzedaży drukarek z nieruchomą głowicą atramentową. Jej sztywne umocowanie i szerokość równa wymiarom kartki papieru pozwoliły poprawić jakość, wydajność, niezawodność i szybkość wydruku atramentowego kilkukrotnie, dorównując w tej dziedzinie rozwiązaniom laserowym.
Dzięki zastosowaniu nowoczesnych dysz dozujących tusz z prędkością 50 km/h, szybkość wydruku w takich urządzeniach sięga aż 80 stron na minutę.
Innowacja i wysoka jakość PageWide
Dzisiejsze osiągnięcia technologiczne w dziedzinie wydruku oraz poprawa jakości stosowanego atramentu pozwoliły osiągnąć poziom niezawodności drukarek atramentowych dotychczas niespotykany w tej klasie urządzeniach. Nowoczesne, statyczne głowice atramentowe o szerokości kartki papieru pozwalają na wydruk o jakości porównywalnej z tym w drukarce laserowej. W urządzeniu formatu A4 możemy znaleźć, ponad 4 tysiące precyzyjnych dysz dbających o doskonałość wydruku.
Zaletą jest również fakt, że po zakończeniu nanoszenia tuszu na kartkę nie musimy się martwić o atrament, który mógł jeszcze nie wyschnąć. Receptura atramentów pigmentowych do drukarek HP PageWide eliminuje możliwość rozmazania się tuszu czy zatarcia jakiegoś słowa spada praktycznie do zera.
Niezawodność
Firma BLI w przeprowadzając niezależne testy drukarek atramentowych w technologii PageWide dostrzegła imponującą potencjał tych urządzeń. Analiza wykazała, iż średnio pół miliona stron jest drukowanych bez jakiegokolwiek zacięcia czy zablokowania. Jest to poziom porównywalny z najlepszymi drukarkami laserowymi.
Jak to się wszystko zaczęło?
Technologia PageWide to technologia zapożyczona z przemysłowych maszyn drukarskich, używanych w druku masowym. Rozwiązanie to było przez lata udoskonalane w zleceniach dla biznesu. Następnie technologię zaadoptowano w drukarkach wielkoformatowych, stosowanym również w wydruku 3D.
Przez lata udoskonalana technologia przeniesiona została ostatecznie do drukarek biurowych. Długi czas testów pozwolił stworzyć maszynę wydajniejszą i tańszą w eksploatacji niż konkurencyjne rozwiązania. To pierwsze urządzenia, które bezkompromisowo łączą zalety drukarek laserowych i atramentowych, oferując optymalne rozwiązania biurowe dla biznesu.