fabryka Przyszłości w drodze do Przemysłu 4.0

smart_fabryka.jpg

III edycja Fabryka Przyszłości w drodze do Przemysłu 4.0, odbędzie się w dniach 12-13 października 2016 r. we Wrocławiu. Konferencja to największe wydarzenie w Polsce, które w kompleksowy sposób prezentuje idę Przemysłu 4.0. Według inicjatorów tego wydarzenia, koncepcja fabryki przyszłości łączącej świat informacji ze światem maszyny jest w dzisiejszych czasach koniecznością i ogromnym wyzwaniem. Jednocześnie wdrożenie takiej koncepcji pozwala na szybką produkcję krótkich serii czy wręcz pojedynczych produktów zgodnie z preferencjami zamawiającego. Podczas konferencji zostaną przedstawione najnowsze trendy i kierunki rozwoju systemów sterowania oraz przekazane informacje jak zbudować, zmodernizować zakłady produkcyjne aby jak najbardziej efektywnie i skutecznie brały udział w trwającej obecnie kolejnej rewolucji przemysłowej – Przemysł 4.0. Zgodnie z myślą twórców wydarzenia szczególnie istotne jest propagowanie wiedzy o istniejących i tworzonych technologiach, które będą realizowały ideę Przemysłu 4.0 oraz pokazanie konkretnych przykładów realizacji tej idei. Przemysł 4.0 jest ogromną szansą na rozwój również polskich firm i zyskanie przewagi konkurencyjnej.

 

Wiele miejsca w tegorocznej edycji poświęcone zostanie tak ważnemu tematem jakim jest rozwój edukacji, która powinna zapewnić odpowiednio przygotowane kadry inżynierskie i techniczne. Organizatorzy zapraszają także studentów wyższych uczelni technicznych do udziału w konkursie na koncepcje instalacji demonstracyjnej prezentującej ideę Przemysłu 4.0. Trzecia edycja konferencji Fabryka Przyszłości drodze do Przemysłu 4.0 to nie tylko idee i rozwiązania ale także doskonała okazja do spotkania i wymiany poglądów z krajowymi i zagranicznymi ekspertami z zakresu automatyki przemysłowej oraz przedstawicielami przodujących uczelni technicznych w Polsce. Konferencja jest skierowana do wszystkich osób mających wpływ na rozwój i unowocześnianie fabryki. Organizatorami konferencji Przemysł 4.0 są cztery wiodące przedsiębiorstwa w dziedzinie nowych technologii produkcji: Balluff, Fanuc, Lapp Kabel i Wago. Konferencja rozpocznie się i zakończy w nowo otwartym Forum Muzyki we Wrocławiu a jej kolejne części będą odbywały się równolegle w siedzibach organizatorów. Zapraszamy, szczegóły na stronie www.przemysl40.pl.

 

Źródło informacji: Balluff Sp. z o.o.